Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zapadł wyrok w sprawie Jacka Wacha. Dopóki się nie uprawomocni, nie wiadomo jaki będzie los mężczyzny

Ponowny proces Jacka Wacha. Fot. A. Piedziewicz

Dopóki wyrok nie będzie prawomocny, nie wiadomo co dalej stanie się z Jackiem Wachem. Wczoraj w głośnej medialnie sprawie, Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił Jacka Wacha od zarzutu zabójstwa, za które odsiedział 15 lat w więzieniu, a do którego przyznał się ktoś inny.

Sąd skazał go natomiast na 10 lat więzienia za porwanie. Jak podkreśla sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, ta sprawa została osądzona na poziomie pierwszej instancji, a więc wyrok jest nieprawomocny i strony mogą się od niego odwołać.

Z tego co wiem strony będą składały wniosek o uzasadnienie wyroku, więc za wcześnie jeszcze mówić o tym, co dalej z Jackiem Wachem

– powiedział sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Chodzi o popełnione przed ponad 20 laty morderstwo jednego z szefów suwalskiej mafii. W 1999 roku z jeziora Pluszne pod Olsztynem wyłowiono poćwiartowane ciało mężczyzny. Prokurator uznał, że są to szczątki Tomasza S. i przypisał morderstwo Jackowi Wachowi, który był członkiem innej suwalskiej grupy przestępczej. Wach został skazany na dożywocie i trafił do więzienia. Tymczasem 6 lat temu okazało się, że znalezione w jeziorze szczątki, to nie zwłoki Tomasza S. Jego ciało ukryte w lesie wskazał inny przestępca, który przyznał się do tego morderstwa. Wtedy Sąd Najwyższy zdecydował o powtórzeniu procesu Jacka Wacha, który wyszedł z więzienia.

Natomiast wczoraj Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił go od zarzutu zabójstwa, ale skazał na 10 lat więzienia za porwanie razem z innymi osobami Tomasza S. i przewiezienie do Plusek. Jacek Wach pozostał na wolności, pomimo wniosku prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, Jacek Wach
Jacek Wach uniewinniony i skazany! Poznaliśmy wyrok w sprawie głośnego zabójstwa

Jacek Wach został uniewinniony od zarzutu zabójstwa i skazany na 10 lat pozbawienia wolności za udział w porwaniu Tomasza S. w 1999 roku. Wyrok w głośnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV