Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Wach uniewinniony i skazany! Poznaliśmy wyrok w sprawie głośnego zabójstwa

fot. Przemysław Getka

Jacek Wach został uniewinniony od zarzutu zabójstwa i skazany na 10 lat pozbawienia wolności za udział w porwaniu Tomasza S. w 1999 roku.

Wyrok w głośnej medialnie sprawie morderstwa, do którego przyznał się ktoś inny zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Kilkanaście lat temu Jacek Wach został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na dożywotnie więzienie za udział w zabójstwie Tomasza S. ps. „Sadza”, jednego z szefów mafii suwalskiej.

W 1999 roku z jeziora Pluszne pod Olsztynem wyłowiono poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Prokurator uznał, że są to szczątki Tomasza S. i przypisał morderstwo Wachowi, który był członkiem innej suwalskiej grupy przestępczej. 6 lat temu okazał o się, że ciało wyłowione z jeziora, to nie zwłoki Tomasza S. Znaleziono je natomiast w lesie, a miejsce  ukrycia wskazał inny przestępca Wiesław S., który przyznał się do tego zabójstwa.

Sąd Najwyższy wznowił wówczas postępowanie i w 2015 roku przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu. Z uwagi na niepoczytalność Wiesława S. postępowanie karne związane z jego udziałem w porwaniu i zabójstwie Tomasza S. zostało umorzone.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Jacka Wacha za winnego tego, że wspólnie z innymi osobami uprowadził Tomasza S., uwięził go w metalowej klatce, a po uzgodnieniu z Wiesławem S. spowodował przywiezienie go do Plusk, gdzie był torturowany, straszony zabójstwem i bity. Miało go to zmusić do przyznania się do udziału w zamachu bombowym na Krzysztofa A. W tym samym wyroku sąd uniewinnił oskarżonego od zarzutu zabójstwa Tomasza S. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, morderstwo, zabójstwo, Jacek Wach
Zakończył się precedensowy w polskim sądownictwie proces Jacka Wacha. Jeszcze dziś ma zapaść wyrok

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zakończył się proces Jacka Wacha, skazanego przed laty na dożywocie za zabójstwo, do którego przyznał się ktoś inny. Prokuratura ponownie wniosła...

Zamknij
RadioOlsztynTV