Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda drugi raz uchylił uchwałę rady miasta. Działka nad Śniardwami nie zostanie sprzedana

Fot. msr-okartowo.pl

Wojewoda warmińsko-mazurski po raz drugi uchylił uchwałę Rady Miejskiej w Piszu w sprawie sprzedaży działki nad Śniardwami. Chodzi o grunt, na którym znajduje się siedziba Mazurskiej Służby Ratowniczej.

Gdy ratownikom wygasła umowa na dzierżawę działki, gmina postanowiła ją sprzedać. Ratownicy zaczęli protestować, obawiając się, że będą musieli zakończyć działalność.

Pierwszą uchwałę w sprawie sprzedaży wojewoda uznał za niezgodną z prawem. Pod koniec ubiegłego roku radni ponownie przegłosowali chęć sprzedaży działki i sytuacja się powtórzyła. Zdaniem wojewody, uchwała nie jest zgodna z prawem, a działka, którą gmina otrzymała kiedyś od Skarbu Państwa jest przeznaczona na ratownictwo wodne.

Sprawa znajdzie swój finał przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, do którego piski samorząd zaskarżył pierwszą decyzję wojewody o unieważnieniu uchwały.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, działka
A. Chojecki o piątej fali pandemii: kluczowe jest to, co się będzie działo w szpitalach

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki jest zaniepokojony skalą wzrostu zakażeń koronawirusem w całym kraju i piątą falą pandemii. W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn zwrócił uwagę, że najnowsze...

Zamknij
RadioOlsztynTV