Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wełna mineralna jako sprawdzony materiał ociepleniowy. Przeczytaj artykuł

Zbliża się lato. Znów nadciągną fale upałów. Będziemy szukać chłodu, orzeźwienia i przyjemnego mikroklimatu. W takich warunkach dobrze się odpoczywa i efektywnie pracuje. Upragniony komfort możemy odnaleźć w tylko w pomieszczeniach izolowanych odpowiednim i sprawdzonym materiałem ociepleniowym – na przykład mineralną wełną skalną ROCKWOOL.

Wełna skalna sprawdzona przez czas

Początki działalności firmy ROCKWOOL sięgają 80 lat wstecz. Od tamtej pory, początkowo mały, rodzinny duński zakład ROCKWOOL urósł do rozmiarów światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej, a zapotrzebowanie na wypracowane przez niego użyteczne rozwiązania i wysoką jakość materiału izolacyjnego wciąż rośnie.  Aktualnie korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, budujący domy jednorodzinne, jak i ogromne firmy zarządzające paryską wieżą Eiffla, Empire State Building w Nowym Jorku, czy też najwyższym w Europie wieżowcem The Shard w Londynie. W Polsce wełna skalna firmy ROCKWOOL ociepla warszawską Halę Koszyki, Filharmonię Szczecińską czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, jak i wiele innych budowli w większości miast polskich.

Sprawdzona przez wykonawców

Produkty z wełny skalnej ROCKWOOL montuje się w budynkach łatwo i szybko. Dzięki swojej elastyczności dobrze wypełniają przestrzeń pomiędzy elementami konstrukcyjnymi, zapewniając ochronę i bezpieczeństwo oraz komfort na lata. Wykazują także doskonałe parametry, takie jak odporność, stabilność wymiarowa czy wytrzymałość mechaniczna. – Wełna skalna ROCKWOOL zbiera pozytywne opinie wśród ekip montażowych, które cenią ją szczególnie za wysoką sprężystość. Stosowana jako wełna do ocieplenia poddasza sama klinuje się między krokwiami, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego mocowania, co usprawnia i przyspiesza jej instalację. Sprężystość sprawia też, że uzyskana z wełny skalnej warstwa izolacji jest szczelna i ciągła, co do minimum ogranicza ryzyko powstawania mostków termicznych – mówi Tomasz Kwiatkowski z firmy ROCKWOOL Polska.

Sprawdzona przez mieszkańców

Nic nie zastąpi komfortu życia w mieszkaniu ocieplonym wełną skalną. Dzięki niej domownicy czują się przede wszystkim bezpiecznie – taka izolacja jest niepalna i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Ciekawostką jest to, że wełna skalna ROCKWOOL to jeden z nielicznych materiałów izolacyjnych odpornych na działanie ognia i temperatury pożarowej, wynoszącej aż 1000°C!

Poza tym w tak ocieplonym pomieszczeniu panuje zdrowy mikroklimat. Wełna skutecznie zatrzymuje w domu ciepło lub chłód, w zależności od pory roku. Reguluje także przepływ pary wodnej. Powietrze w pomieszczeniach nie jest ani wysuszone, ani zbyt wilgotne. Dzięki temu mieszkańcom przestają doskwierać alergie, katary i przeziębienia. Pomieszczenie jest również wolne od pleśni i grzybów.

Produkty z wełny skalnej izolują od hałasu, niwelują echo i wibracje, więc wnętrza nimi wykończone są skutecznie wyciszone. Jeżeli budynek znajduje się w tak głośnym miejscu, jak choćby okolice lotniska, izolacja z wełny skalnej może obniżyć poziom hałasu w pomieszczeniach nawet o 40 procent!

Jakość przyjazna środowisku

Wełna skalna zachowuje swoje właściwości przez ponad 55 lat! Jest materiałem naturalnym, ponieważ jest wytwarzana w procesie wytapiania skały, np. bazaltu, w bardzo wysokiej temperaturze. Powstałe w ten sposób włókna zlepia się żywicą. Wełna skalna nadaje się do recyklingu i nie traci przy tym ani jakości, ani właściwości. Obecnie około 70% sprzedanych materiałów ROCKWOOL jest poddawane recyklingowi, a dzięki usługom recyklingu odpadów możliwa jest regeneracja zużytego materiału. Produkty z wełny skalnej nie pozostawiają więc ekologicznego śladu.

PODSUMOWUJĄC: Co można zyskać stosując, sprawdzone przez lata i ludzi oraz przyjazne środowisku, produkty ze skalnej wełny mineralnej? Przede wszystkim  jakość i gwarancję użytecznych rozwiązań, wypracowanych przez 80 lat istnienia firmy ROCKWOOL. A co za tym idzie – komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu, zdrowie domowników, bezpieczeństwo, ciszę i prywatność, ochronę środowiska naturalnego i… oszczędności. Dzięki doskonałej termoizolacyjności wełny skalnej, można oszczędzić nawet do 90% energii zużywanej na ogrzewanie lub chłodzenie budynku, zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w artykuł sponsorowany, wełna mineralna
Jak działa ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Czasem nawet najpiękniejsze pomysły i najciekawsze plany muszą zostać zmienione z powodu innych okoliczności. Te okoliczności mogą się okazać...

Zamknij
RadioOlsztynTV