Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W lesie pod Olsztynem znaleziono kilka tysięcy jaj. Rozpoczęły się poszukiwania właściciela

Fot. Nadleśnictwo Kudypy, Lasy Państwowe

W Nadleśnictwie Kudypy pod Olsztynem, w pobliżu miejscowości Pelnik, leśnicy znaleźli rano cztery palety przeterminowanych jajek.  O znalezisku zostały poinformowane służby weterynaryjne.

Palety wypełnione wytłaczankami z jajami znaleźli w czwartek rano leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy w pobliżu wsi Pelnik. Zostały porzucone na leśnej drodze. Leśnicy sądzą, że może być ich kilka lub nawet kilkanaście tysięcy.

Sądząc po rozmiarach tych palet i ilości jaj, musiał je ktoś przywieźć dużym autem, rozładunku raczej nie dokonała jedna osoba ale kilka

– powiedział rzecznik prasowy olsztyńskich Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

Ponieważ pochodzenie jajek nie jest znane, leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i sanepidowi.

– Próbujemy ustalić, kto wyrzucił do lasu te załadowane jajkami palety. Las to nie jest śmietnik, to nie miejsce na podrzucanie przeterminowanej żywności – powiedział Pietrzak i dodał, że kilka tygodni temu w tej samej okolicy ktoś wyrzucił kilkanaście starych opon.

Leśnicy z Warmii i Mazur regularnie znajdują w lesie porzucone śmieci. Do legendy przeszła historia o odnalezieniu w środku lasu – w pobliżu Mrągowa – lodówki pełnej zepsutego mięsa. – Udało nam się wtedy znaleźć właściciela tej lodówki. Okazało się, że lodówka się zepsuła ,więc razem z zawartością właściciel wyrzucił ja do lasu – powiedział Pietrzak i dodał, że „w kwestii wyrzucania śmieci do lasu ludzka wyobraźnia jest niestety nieograniczona”.

Posłuchaj rozmowy Izabeli Malewskiej z Adamem Pietrzakiem

00:00 / 00:00

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kudypy, jaja, utylizacja, nadleśnictwo
Stodoła Chochół

Urszula Dyl-Nadolna ma dwie pasje i dwie profesje: jest leśnikiem po SGGW i artystką rzeźbiarką po warszawskiej ASP. Pochodzi z Mazur i po studiach na Mazury...

Zamknij
RadioOlsztynTV