Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stodoła Chochół

Stodoła Chochół. Fot. www.spychowo.olsztyn.lasy.gov.pl

Urszula Dyl-Nadolna ma dwie pasje i dwie profesje: jest leśnikiem po SGGW i artystką rzeźbiarką po warszawskiej ASP. Pochodzi z Mazur i po studiach na Mazury wróciła. Posłuchaj audycji Małe Ojczyzny. 

Urszula Dyl-Nadolna dziś pracuje w Nadleśnictwie Spychowo, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizuje plenery, angażuje się w wiele społecznych inicjatyw. Dzięki jej pasji i wrażliwości na materialne i niematerialne dziedzictwo Mazur od czterech lat w Stodole Chochół koło Świętajna Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury „Anima” wystawia spektakle, które łączą przeszłość mazurskiej ziemi i ludzi ją zamieszkujących kiedyś i dziś.

Zapraszamy do miejsca, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością i porozmawiamy o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Posłuchaj audycji Alicji Kulik

00:00 / 00:00

W audycji udział wzięli Urszula Dyl-Nadolna i Robert Wasilewski. W audycji wykorzystano fragment utworu „Przejażdżka” z płyty Neon Fields zespołu „Transkapela”, którego liderem jest właśnie Robert Wasilewski.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Spychowo, nadleśnictwo, Urszula Dyl-Nadolna, Robert Wasilewski
Mieszkańcy Giżycka nie chcą wycinki drzew w Lesie Miejskim. „To kluczowe miejsce dla tożsamości lokalnej społeczności”

Mieszkańcy Giżycka boją się o przyszłość Lasu Miejskiego. Nie chcą, by leśnicy wycinali drzewa. Chodzi zwłaszcza o ponad hektar starego olsu w północno-zachodniej części Lasu. Ols...

Zamknij
RadioOlsztynTV