Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pojawiły się próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów i kombatantów „na żołnierza WOT”

Uwaga na oszustów podszywających się pod żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej. W kraju pojawiły się próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów i kombatantów „na żołnierza WOT”.

Działania terytorialsów w związku z epidemią koronawirusa skierowane są właśnie do tych osób. Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą operację „Odporna wiosna” udzielając wsparcia. Chodzi głównie o dostawę żywności i leków.

Rzecznik prasowy brygady Monika Jabłońska-Buder apeluje o czujność i przypomina, że żołnierze wspierają osoby, które zgłosiły się do systemu pomocowego WOT.

00:00 / 00:00

Seniorzy, którym pomagają żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza to kombatanci i osoby starsze objęte bezpośrednią opieką koordynatora brygady. To jedyna grupa, od której żołnierze mogą brać pieniądze na zakupy, które zrobią dla nich.

Druga grupa to osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritas. Wsparcie tych osób polega na dostawach paczek żywnościowych z banków żywności, za co podopieczny nie płaci.

Wszystkie przypadki wyłudzeń należy zgłaszać policji.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, oszustwo, Kombatant, WOT, pilne
Janusz Dzisko: Myślę, że niedługo pierwsze osoby ze szpitala zakaźnego w Ostródzie zostaną wypisane i wrócą do swoich domów

Zdecydowana większość potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 to są zakażenia importowane – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Janusz Dzisko - warmińsko-mazurski państwowy inspektor sanitarny. Szef sandepidu potwierdził,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV