Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczą się jak najlepiej dbać o zdrowie małych pacjentów. Do Ostródy przyjechały pielęgniarki pediatryczne z całej Polski

Fot. A.Skrago

Ogólnopolska konferencja „Pielęgniarstwo Pediatryczne – Nowe Wyzwania” ściągnęła do Ostródy rekordową liczbę 180 pielęgniarek.

W panelach tematy związane m.in. z opieką około operacyjną dzieci po przeszczepieniu narządu, po urazach rdzenia kręgowego czy opiece nad noworodkami na oddziałach intensywnej terapii. Ważnym tematem jest pomoc dzieciom i młodzieży, które podejmują próby samobójcze. To problem, który dotyczy coraz większej liczby młodych ludzi w Polsce. Koniec roku szkolnego to czas szczególnie trudny, kiedy zjawisko to nasila się.

Dziś przed pielęgniarkami część wykładowa, jutro przewidziane są zajęcie praktyczne. Konferencja w Ostródzie odbywa się po raz szósty.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Pielęgniarki pediatryczne

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, pielęgniarstwo, opieka, pielegniarki
Ciąg dalszy sporu w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie. Pielęgniarki chcą zwiększenia liczby etatów, dyrekcja: nie widzimy żadnego problemu

Nie widać końca sporu części pielęgniarek i dyrekcji szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Przypomnijmy, że personel chce zwiększenia liczby etatów pielęgniarskich i dialogu z przełożonymi. Natomiast dyrekcja...

Zamknij
RadioOlsztynTV