Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To chwila, która może uratować komuś życie”. Apel do ozdrowieńców wciąż aktualny

Fot. Adobe Stock

Samorząd Elbląga apeluje do mieszkańców, którzy przeszli COVID-19 o to, by oddawali osocze. Jest ono wykorzystywane do leczenia osób najciężej chorych, także pacjentów szpitala miejskiego, przekształconego w placówkę covidową.

Do tej pory do centrum krwiodawstwa zgłaszało się miesięcznie ok. 40 ochotników.

– Wśród nich jest wielu honorowych krwiodawców – potwierdza prezes elbląskiego oddziału PCK, Kazimierz Stańczyk, który zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddania osocza. Jak mówi – to tylko chwila, a można uratować komuś życie.

00:00 / 00:00

Żeby oddać osocze należy spełnić kilka warunków.

– Przede wszystkim taka osoba musi być już całkowicie zdrowa, musi też minąć odpowiedni czas od przejścia choroby – podkreśla Grażyna Kula, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Wszystkie informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej RCKiK. Natomiast elblążanie, którzy oddadzą osocze, dostaną specjalne podziękowanie i drobne upominki ufundowane przez władze miasta.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RCKiK, osocze
Ulga na osocze ozdrowieńców. Sprawdź, co można odliczyć w podatku PIT

Za osocze ulga od podatku. Ozdrowieńcy, którzy oddali osocze krwi mogą składając PIT skorzystać z ulgi dla krwiodawców - przypomina Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej....

Zamknij
RadioOlsztynTV