Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tenisiści stołowi zagrali na Stadionie Narodowym. Dekorglass wygrał z mistrzem Polski

Fot. PZT

Dekorglass Działdowo pokonał broniący tytułu Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2 w hicie 2. kolejki superligi tenisistów stołowych. Cztery mecze najwyższej klasy rozgrywkowej odbyły się na PGE Narodowym. 

Głównym wydarzeniem dnia był mecz Dartomu Bogorii z Dekorglassem, czyli rewanż za ubiegłosezonowy finał superligi. Mazowiecki zespół miał za sobą łatwą wygraną na inaugurację Champions League na Azorach (3:0 z Juncal), ale długa podróż powrotna mogła dać się we znaki mistrzom Polski.

Zawodnicy z Działdowa dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale Dartom Bogoria doprowadzał do wyrównania. Piątą, decydującą grą był debel. Gionis i Sirucek triumfowali w pierwszym secie pojedynku z Jirim Vrablikiem i Wang Yangiem, prowadzili też w drugim, ale ostatecznie górą byli rywale. Dekorglass zdobył dwa punkty, zaś mistrzowie kraju jeden. Już cztery razy o zwycięstwie danego klubu w tym sezonie decydowała gra podwójna.

Kolejny raz Stadion Narodowy w Warszawie był areną święta krajowego tenisa stołowego. Na płycie głównej ustawiono ok. 100 stołów, na których rywalizowały drużyny męskiej superligi i kobiecej ekstraklasy, a także odbywały się turnieje dla amatorów, młodzieży i dzieci. W sali konferencyjnej przeprowadzono zaś warsztaty trenerskie. Wśród zagranicznych gości byli m.in. dawni mistrzowie świata Szwed Joergen Persson (w singlu) i Niemiec Joerg Rosskopf (w deblu).

Jak podkreślił prezes Dekorglassu Ferdynand Chojnowski, kolejny raz tenis pokazał, że jest dyscypliną widowiskową:

00:00 / 00:00

Na trybunach nie zabrakło kibiców z wielu miast z całej Polski, m.in. Działdowa, Ostródy, Białegostoku, Jarosławia, Grodziska Mazowieckiego, Torunia, Bydgoszczy czy Zielnej Góry.

 

Autor: M. Świniarski / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenis stołowy
Tenisiści Dekorglassu Działdowo rozpoczynają nowy sezon. Dziś mecz z Wartą Kostrzyn

W Superlidze tenisistów stołowych ruszyła kolejka inaugurująca nowy sezon. Dziś o 18 w Działdowie wicemistrz Polski, czyli miejscowy Dekorglass, podejmie Wartę Kostrzyn. Rywal nie jest potentatem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV