Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straci posadę przez hobby?

Janusz Dzisko fot. Sławomir Ostrowski

Czy hobby dyrektora wojewódzkiej stacji sanitarno epidemiologicznej w Olsztynie może kosztować go posadę? Na Januszu Dzisko ciąży bowiem prawomocny wyrok  Sądu Rejonowego za poświadczenie nieprawdy.

W lipcu 2008 roku Janusz Dzisko w trakcie polowania zastrzelił dzika. Następnie w punkcie skupu namówił skupowego do zaniżenia jego wagi. Dzik ważył 102 kg, a został zarejestrowany jako 50 kg sztuka.

Sąd rejonowy w Olsztynie uznał go winnym poświadczenia nieprawdy. Wyrok jest prawomocny. – Pan Janusz Dzisko został potraktowany przez sąd jako funkcjonariusz publiczny, który poświadcza nieprawdę – wyjaśnia rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie sędzia Agnieszka Żegarska.

Prosiłem o obniżenie wagi dzika ze względu na niską jego klasę. W tej  sprawie było postępowanie prokuratorskie, skończyło się warunkowym zawieszeniem. Myślałem, że to kończy sprawę – tłumaczy Janusz Dzisko.

Jak poinformował nas rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Alfred Wenzlawski wojewoda nic nie wie jeszcze o tej sprawie pomimo tego, że sąd zajmował się nią w listopadzie ubiegłego roku. (kaszub/as)

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dzisko
Badanie próbek w laboratorium Sanepidu, fot. archiwum RO
Grypa szaleje na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach zaczyna się epidemia grypy - informuje wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Tak dużej liczby zachorowań nie odnotowaliśmy od 4 lat. Według danych...

Zamknij
RadioOlsztynTV