Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Solidarność sprzeciwia się Zielonemu Ładowi. Zbierała podpisy na Starym Mieście

Fot. P. Getka

Na olsztyńskim Starym Mieście związkowcy z Solidarności zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odrzucenia Zielonego Ładu. Związkowcy są przeciwni unijnej polityce klimatycznej.

Zainteresowanie akcją było spore.

Już mamy w regionie ponad 400 podpisów. Wyszliśmy do ludzi, bo nie ma co czekać w biurach. Ludzie bardzo chętnie podchodzą do naszego stoiska. Co jest najważniejsze: my jako związkowcy, największy związek zawodowy, sprzeciwiamy się wzrostowi cen prądu, cen energii, ciepła. To doprowadzi do dużego bezrobocia. Zniszczenie rolnictwa, opodatkowanie, zmuszanie do samochodów elektrycznych. Sprzeciwiamy się temu, bo koszty życia Polaków przez to drastycznie wzrosną

– powiedział Krzysztof Krzyżaniak z warmińsko-mazurskiej Solidarności.

Osoby, które skład podpisy pod wnioskiem miały zdecydowane poglądy. – To, co się dzieje, zaszkodzi nie wybranym ludziom, ale wszystkim: Polakom, Europejczykom, Niemcom. Niemcy też przejrzeli na oczy. Niełatwo będzie wygrać z tym, który mówi kłamstwa – ocenił mężczyzna. – Mam męża, który jest wykształconym hydrologiem i cała ta polityka klimatyczna to jest jedna wielka bzdura. To jest tylko naciąganie ludzi na kasę – mówiła kobieta.

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda powiedział 10 maja: „Ogłaszam pospolite ruszenie, jeśli chodzi o zbieranie podpisów pod referendum obywatelskim, aby Polacy mogli się faktycznie wypowiedzieć i wyrzucić Zielony Ład do kosza”.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Solidarność, związkowcy, podpisy
Solidarność chce referendum ws. Zielonego Ładu

Związkowcy Solidarności chcą ogólnokrajowego referendum ws. Zielonego Ładu. Warmińsko-mazurski region przyłączył się do zbiórki podpisów w tej sprawie. Żeby wniosek trafił do Sejmu, muszą ich zebrać...

Zamknij
RadioOlsztynTV