Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo ws. Remedium przedłużone o pół roku

siedziba spółki Remedium

spółka finansowa Remedium, fot. RO

Co najmniej o pół roku przedłużono śledztwo w sprawie olsztyńskiej spółki Remedium Doradcy Finansowi, która oferowała atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Wciąż także nie wiadomo, kiedy klienci spółki będą mogli odzyskać swoje pieniądze.

Śledztwo ciągnie się od 2 lat i po raz kolejny zostało przedłużone. Prokuratura zadecydowała tak, ponieważ o pół roku dłużej trzeba czekać na opinię biegłych. Jak podano w sprawie pojawiły się nowe wątki, dotyczące m.in. ukrywania majątku oraz braków w dokumentacji.

Posłuchaj raportu Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Dokładny termin zakończenia śledztwa trudno przewidzieć, podobnie jak nie da się przewidzieć daty zakończenia postępowania upadłościowego, dzięki któremu byli klienci Remedium mogliby odzyskać przynajmniej część pieniędzy.

– Żeby zakończyć upadłość, syndyk musi zgromadzić cały majątek spółki, a to, kiedy mu się to uda, zależy od wielu czynników – wyjaśniła sędzia Agnieszka Żegarska, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie. Według sądu, liczba wierzycieli Remedium to prawie 500 osób, a łączna kwota zobowiązań spółki, to 37 milionów złotych. Na razie syndykowi nie udało się odzyskać żadnych pieniędzy.

(apiedz/as/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura
Prokuratura sprawdzi, czy burmistrz przekroczył uprawnienia

W plebiscycie na Najpopularniejszego Samorządowca Warmii i Mazur, burmistrz Działdowa miał sam na siebie wysyłać SMS-y ze służbowego telefonu komórkowego. Bronisław Mazurkiewicz miał także nakłaniać do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV