Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok i dwa miesiące więzienia za grożenie śmiercią prezydentowi Olsztyna. Dziś zapadł wyrok

Fot. D. Grzymska

 

Rok i dwa miesiące bezwzględnego więzienia – taki prezent pod choinkę dostał Sergiusz P., który w styczniu tego roku po zabójstwie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska groził śmiercią Piotrowi Grzymowiczowi, włodarzowi Olsztyna.

Rok i dwa miesiące odsiadki to łączna kara za dwa przestępstwa – pierwsze to rok więzienia za posiadanie znacznej ilości marihuany, a drugie to 6 miesięcy za wpis internetowy, w którym Sergiusz P. groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. W rezultacie sędzia Joanna Siennicka orzekła karę łączną roku i 2 miesięcy więzienia z zaliczeniem na jej poczet 3 miesięcy, które oskarżony spędził w areszcie. Ponadto Sergiusz P. został obciążony kosztami sądowymi.

Wyrok nie jest prawomocny. Od niego odwoła się na pewno obrońca Sergiusza P., z kolei prokuratura, która domagała się 3 lat, rozważy wniesienie apelacji. Sergiusz P. po raz kolejny przeprosił i zapewnił, że żałuje swego czynu.

Przypomnijmy. Sergiusz P. został zatrzymany w styczniu, po tym, jak tuż po śmierci Pawła Adamowicza opublikował wpisy internetowe, w których twierdził, że kolejną ofiarą powinien być Piotr Grzymowicz. Prezydent Olsztyna złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a grożący mu mężczyzna spędził 3 miesiące w areszcie. Poza zarzutem publicznego nawoływania do zabójstwa, oskarżono go także o posiadanie znacznej ilości narkotyków (w czasie zatrzymania znaleziono u niego 394 gramów marihuany).

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, areszt, wyrok, kara, groźby, Sergiusz P.
Prokuratura chce uzasadnienia wyroku w sprawie byłego prezydenta Olsztyna

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek białostockiej Prokuratury Okręgowej o uzasadnienie uniewinnienia byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Jest to...

Zamknij
RadioOlsztynTV