Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura chce uzasadnienia wyroku w sprawie byłego prezydenta Olsztyna

Fot. P.Getka

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek białostockiej Prokuratury Okręgowej o uzasadnienie uniewinnienia byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Jest to niezbędne do złożenia kasacji.

Biuro prasowe olsztyńskiego sądu okręgowego poinformowało, że wniosek prokuratury jest już w sądzie. 13 grudnia, po dwunastu latach śledztwa i dwóch procesach, Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Były prezydent Olsztyna przez cały czas trwania procesu zapewniał o swojej niewinności.

Odnosząc się w lokalnych mediach do zapowiedzi kasacji, Małkowski podaje, że na miejscu prokuratury zająłby się raczej fałszywymi, jego zdaniem, zeznaniami kobiety, która miała status pokrzywdzonej w tej sprawie.

Gdy w styczniu 2008 r. „Rzeczpospolita” napisała, że Małkowski miał zgwałcić ciężarną urzędniczkę, był on prezydentem Olsztyna. Wkrótce został tymczasowo aresztowany i w referendum odwołany ze stanowiska. W czasie śledztwa i procesu dwa razy ubiegał się o fotel prezydenta, dochodził do drugiej tury wyborów i minimalnie przegrywał. Obecnie jest radnym. Po uniewinnieniu b. prezydenta Olsztyna wniosek o uzasadnienie uniewinnienia złożył też pełnomocnik kobiety, która oskarżała Małkowskiego o gwałt. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, szczegółów sprawy nie można ujawniać.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wyrok, Czesław Jerzy Małkowski, uniewinnienie
Olsztyński podróżnik skazany w Indonezji za kontakty z separatystami

Sąd Najwyższy Indonezji przedłużył okres więzienia dla Polaka skazanego za powiązania z separatystyczną partyzantką w Papui. Pochodzący z Olsztyna podróżnik ma spędzić w więzieniu siedem, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV