Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyznano nagrody Amicus Bonus. Nagrodzeni zostali ludzie godni naśladowania

Fot. P. Getka

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie po raz kolejny zostały wręczone nagrody i wyróżnienia Amicus Bonus. To wyraz wdzięczności i dowód uznania za codzienną służbę.

Dziś po raz kolejny zostały przyznane 2 statuetki w kategorii indywidualnej i zespołowej oraz medale – wyróżnienia Amicus Bonus. Trafiły do pracowników pomocy społecznej, samorządowców oraz najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych z Warmii i Mazur.

Są to ludzie, którzy zajmują się zapobieganiem izolacji, marginalizacji i społecznemu wykluczeniu. Aktywizują też do rozwiązywania własnych problemów, dbają o system opieki nad dziećmi i młodzieżą i realizują lokalne programy w calu zapobiegania i rozwiązywania problemów społecznych.

– Dziś wyróżniono najlepszych – podkreślił wojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski.

Motywacją i wynagrodzeniem jest wdzięczność ludzi. I ta wdzięczność ludzi, którym pomogli, jest. My możemy się trochę do tego dołożyć honorując te organizacje i ludzi, którzy – w naszej opinii – w mijającym roku wykonywali tę pracę najlepiej

– powiedział.

Na Warmii i Mazurach w pomocy społecznej pracuje ponad 7100 osób (w tym blisko 1000 pracowników socjalnych) w ponad 400 jednostkach, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej środowiskowych domach samopomocy, klubach seniora i wielu innych.

Nagroda Amikus Bonus jest przyznawana w naszym regionie od 2007 roku z inicjatywy ówczesnej wojewody warmińsko-mazurskiej Anny Szyszki.

W roku 2023 Statuetkami AMICUS BONUS uhonorowani zostali

W kategorii indywidualnej:

Piotr Baczewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim

Za wieloletnią działalność na rzecz osób najbardziej potrzebujących, w tym w szczególności osób z niepełnosprawnościami, twórcze reagowanie na pojawiające się potrzeby społeczne, empatię oraz stwarzanie atmosfery przyjaźni i poszanowania.

W kategorii zespołowej:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie

Za działania na rzecz dzieci, młodzieży oraz rodzin najbardziej potrzebujących, budowanie w powiecie kętrzyńskim systemu wsparcia osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym, a także działalność animacyjną na rzecz środowiska lokalnego.

Medale oraz listy gratulacyjne otrzymali:

Klub „Senior+” w Złotowie

Za podejmowane działania i przedsięwzięcia edukacyjne, prozdrowotne, artystyczne, kulturalne, integrujące nie tylko środowisko seniorów, ale również społeczność lokalną.

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie

Za realizowanie przez Federację wielu projektów i przedsięwzięć mających na celu wsparcie i rozwój szeregu organizacji i społeczności, a także działania na rzecz Uchodźców  z Ukrainy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku

Za działania na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji oraz narażonych na wykluczenie społeczne.

Marta Żelazna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie

Za realizowane działania na rzecz osób przewlekle somatycznie chorych, rozwój form wsparcia dedykowany tym osobom, w tym wdrażanie projektu „Opieki Wytchnieniowej”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie

Za podejmowane liczne inicjatywy, a w szczególności organizację otwartego wydarzenia pod nazwą Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelkowie

Za podejmowane działania na rzecz mieszkańców gminy Lelkowo mające na celu integrację i aktywizację środowiska
w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Wioletta Tańska, specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie

Za wieloletnią pracę, poświęcenie, zaangażowanie i gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Małgorzata Dziawer, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Giżycku 

Za wieloletnią pracę na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji oraz narażonych na wykluczenie społeczne.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze

Za organizację wielu imprez  i przedsięwzięć mających na celu aktywizację i integrację osób z niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną.

S. Ignacja Skowronek, była dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęczowy Dom” w Ełku

Za wieloletnią pracę w niesienie pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i ich rodzinom;

Ewa Karpowicz, była prowadząca Rodzinny Dom Dziecka nr 2 w Olsztynie z siedzibą w Dywitach

Za zaangażowanie w działania na rzecz dzieci potrzebujących szczególnej ochrony i pomocy ze strony dorosłych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w pomoc, nagrody, wyróżnienia, pracownik socjalny
Wyróżnieni za pomoc potrzebującym. Za nami wojewódzka gala wolontariatu

Wojewódzka edycja "Barw Wolontariatu" została rozstrzygnięta. To konkurs, podczas którego oceniane są działania na rzecz potrzebujących z naszego regionu. Pierwszą nagrodę zdobył w tym roku podharcmistrz...

Zamknij
RadioOlsztynTV