Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedłuża się remont Mostu Niskiego w Elblągu. Utrudnienia w żegludze

Fot. Urszula Madeja

Z powodu remontu nawierzchni Mostu Niskiego na Starym Mieście w Elblągu utrudniona jest żegluga w kierunku jeziora Druzno i Kanału Elbląskiego.

Prace miały się zakończyć 20 kwietnia. Naprawa się jednak przedłuża, o czym miasto… zapomniało zawiadomić administratorów rzeki, czyli Urząd Morski w Gdyni i Wody Polskie. Przez to na stronach tych instytucji nie zostały zamieszczone komunikaty o utrudnieniach – przyznaje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Informacja o dłuższym zamknięciu mostu już dotarła do Urzędu Morskiego w Gdyni, jest zamieszczona na stronie internetowej razem z innymi komunikatami dla wodniaków – potwierdza jego dyrektor Wiesław Piotrzkowski.

00:00 / 00:00

Remont Mostu Niskiego zakończy się, według nowej umowy 29 czerwca. Do tego czasu pod mostem nie mogą pływać większe jednostki białej floty czy na przykład houseboaty.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, remont, ratusz, żegluga, utrudnienia, Joanna Urbaniak, Wiesław Piotrzkowski
Dokarmiane i nienękane wiodą sielski żywot. Miasto chce zrobić porządek z dzikami

Olsztyn wydał wojnę panoszącym się dzikom. Od lat populacja tego zwierzęcia w stolicy Warmii i Mazur wzrasta. W tym roku to już istna plaga.  Dodatkowo izolacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV