Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie PiS o cenach paliw. „Są stabilne i najniższe w Europie”

Fot. P. Getka

– Paliwo nie podrożało w nowym roku, co jest zasługą dobrej polityki państwa – przekonywali w Olsztynie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedzieli także, że nie będzie skokowego wzrostu cen.

– Pierwszy stycznia, mimo obaw, nie przywitał nas drożyzną na stacjach paliw – podkreśliła senator Bogusława Orzechowska.

Miłym zaskoczeniem dla nas było to, że wartość paliwa, która była na stacjach Orlenu, gdzie najczęściej tankujemy, nie uległa w ogóle zmianie. 31 grudnia i 1 stycznia cena paliwa była taka sama.

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Ceny paliw są na stabilnym poziomie i są wśród najniższych w Europie – podkreśliła szefowa PiS w okręgu olsztyńskim posłanka Iwona Arent i zaapelowała do opozycji.

Apelujemy do Platformy Obywatelskiej, aby jednak kibicowała Polakom, a nie drożyźnie. Żeby nie krytykowała tego, że ceny paliw są na stabilnym poziomie, a nie są po 10 złotych, tak jak by zapewne chciała Platforma Obywatelska.

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Przypomnijmy, opozycja chce, żeby polityka cenowa Orlenu została prześwietlona przez NIK. Zastanawia się, czy w minionym roku ceny na stacjach nie były celowo zawyżane, bo mimo podwyższenia VAT-u od 1 stycznia, ceny nie zmieniły się. Poseł PiS Robert Gontarz odpowiedział na te zarzuty.

To nie jest prawda, że Orlen zyskuje na paliwach na polskich sprzedawcach. Zaledwie 4% zysku PKN Orlen pochodzi ze sprzedaży paliw na polskich stacjach. Na granicą marża wzrosła, natomiast na polskich stacjach – spadła.

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Działania opozycji skomentował także poseł Jerzy Małecki.

Platforma Obywatelska zbija tylko kapitał polityczny. A jak rządzili, nie potrafili ustabilizować cen m.in. benzyny, ropy.

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Poseł Wojciech Kossakowski ocenił,  że plan opozycji, by straszyć Polaków, nie wypalił.

Dzisiaj możemy cieszyć się tą ceną, która jest stabilna i przede wszystkim nie podrosła tak, na co liczyła opozycja. Być może opozycja na 1 stycznia miała przygotowane swoje pomysły, by straszyć Polaków, że w Polsce jest źle, że jest drogie paliwo – po 10 czy 11 złotych i że rząd Prawa i Sprawiedliwości może sobie z tą sytuacją nie poradzić. Nie, my sobie z tą sytuacją poradziliśmy.

00:00 / 00:00

Konferencja odbyła się na stacji Orlen przy al. Warszawskiej w Olsztynie.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, paliwa, Iwona Arent, opozycja, Bogusława Orzechowska, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Robert Gontarz, Orlen
Posłowie o wyższych stawkach VAT na energię i paliwa. Posłuchaj Porannych Pytań

Czy znajdzie się sejmowa większość dla nowego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym? W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn dyskutowali o tym posłowie z regionu. Gośćmi Marka Lewińskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV