Zostawili zwierzęta bez jedzenia i wody. Dramat zwierząt pod Ostródą
Wakacje to trudny okres dla schronisk dla zwierząt. Latem liczba porzucanych psów i kotów może wzrosnąć nawet o 30 proc., a media regularnie informują o kolejnych przypadkach zaniedbań i okrucieństwa wobec czworonogów.
Jedna z takich interwencji miała miejsce pod Ostródą. W opuszczonym, zamkniętym mieszkaniu odnaleziono dwa psy i dwie świnki morskie pozostawione bez opieki oraz dostępu do jedzenia i wody. Jak przekazała Anna Sikorska ze Schroniska Miejskiego w Ostródzie, zwierzęta przez kilka dni próbowały przetrwać samodzielnie.
Jeden z psów rasy mops był wręcz zagłodzony. Towarzysząca mu suczka była w nieco lepszym stanie, ale ślady wskazywały, że zwierzęta probowały znaleźć jakiekolwiek jedzenie. Mieszkanie było usłane powyciąganymi rzeczami i śmieciami, a na podłodze leżało mnóstwo odchodów. Para świnek morskich została natomiast zamknięta w brudnym kojcu, bez jakiegokolwiek pożywienia i bez wody
– poinformowała.
Porzucone zwierzęta trafiły do schroniska w Tomarynach. Jak powiedziała jego kierownik Ewelina Pierzchała, pies zakończył już kwarantannę i wkrótce będzie mógł zostać adoptowany.
Suczka ma się dobrze, trochę nie odnajduje się w rzeczywistości schroniskowej, ale to również kwestia tego w jakich warunkach żyła w tamtym mieszkaniu. Jeżeli mówimy o kwestiach prawnych, to zapewne prokuratura zajmie się sprawą na podstawie zawiadomienia organizacji prozwierzęcej z Ostródy
– dodała.
Z informacji przekazanych przez ostródzką policję wynika, że trwa dochodzenie, a po jego zakończeniu materiały najprawdopodobniej trafią do prokuratury.
Posłuchaj relacji Andrzeja Pawlika
Autor: A. Pawlik
Redakcja: P. Jaguszewski












![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











