Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poród w godzinach szczytu. Policja pomogła dojechać do szpitala

Funkcjonariusze drogówki z Olsztyna eskortowali na sygnale kobietę, która musiała jak najszybciej dotrzeć na salę porodową. Wszystko przebiegło szczęśliwie, w szpitalu kobieta urodziła chłopczyka – podała w poniedziałek policja.

Według olsztyńskiej policji w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego na ul. Sikorskiego, do stojących w korku funkcjonariuszy drogówki podjechał kierowca skody. Poinformował ich, że wiezie do szpitala  żonę, która ma zaawansowane bóle porodowe.

Mężczyzna obawiał się, że przez utrudnienia w ruchu nie zdąży dowieźć na czas żony na porodówkę. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o udzieleniu pomocy w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala.

Włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy jechać za nimi i pilotowali skodę przez zatłoczone ulice. Kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę personelu medycznego.

– Kontaktowałem się ze szpitalem, wszystko skończyło się szczęśliwie. Urodził się chłopczyk – poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, poród, video
Szpitale w Olsztynie z milionowymi dotacjami. Posłuchaj rozmowy z wiceministrem zdrowia

Zasypujemy lukę w hematologii na Warmii i Mazurach – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, który był gościem Andrzeja Piedziewicza. Dwa olsztyńskie...

Zamknij
RadioOlsztynTV