Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpitale w Olsztynie z milionowymi dotacjami. Posłuchaj rozmowy z wiceministrem zdrowia

Zasypujemy lukę w hematologii na Warmii i Mazurach – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, który był gościem Andrzeja Piedziewicza.

Dwa olsztyńskie szpitale – szpital dziecięcy i poliklinika – otrzymały unijne wsparcie na inwestycje w onkologię, ze szczególnym uwzględnieniem hematologii. Wiceminister Sławomir Gadomski podkreśla, że tym samym zniknie problem, który pacjenci z regionu mieli z dostępem do niektórych metod leczenia.

Dzisiaj województwo warmińsko-mazurskie, to jedno z niewielu, w którym nie przeprowadza się tych najbardziej zaawansowanych przeszczepów szpiku związanych z chorymi na białaczkę. To pozwoli szpitalowi MSWiA pełnić opiekę kompleksową. Zasypujemy lukę, która do tej pory była w Olsztynie.

Unijne dofinansowanie przyznane olsztyńskiej poliklinice to ponad 22 miliony złotych. Szpital dziecięcy otrzymał wsparcie na poziomie ponad 16 milionów złotych.

Gość Radia Olsztyn mówił także o szczepieniach przeciwko COVID-19. Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podkreślił, że ostatnie dni przynoszą cały czas informacje o coraz lepszej sytuacji epidemicznej. Pojawiają się jednak również ostrzeżenia przed czwartą falą zachorowań. Wiceminister Sławomir Gadomski przekonywał, że kluczowe jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz szczepienia, przy czym ministerstwo nie planuje wprowadzania przymusu szczepień.

Z jednej strony luzujemy obostrzenia, wszyscy musimy mieć z tyłu głowy pewną czujność, zachowanie dystansu, maseczka, a z drugiej strony, i to jest fundament – szczepienia. Im szybciej się wyszczepimy, tym mniejsze ryzyko czwartej fali. Chcemy zachęcać i promować szczepienia. Nie chcemy iść w przymus.

Dotychczas w Polsce zaszczepiło się ponad 17 milionów osób, z czego prawie 5 milionów jest w pełni zaszczepionych. W województwie warmińsko-mazurskim zaszczepiono ponad 582 tysiące mieszkańców, z czego ponad 167 tysięcy jest zaszczepionych w pełni.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szpital, szpital dziecięcy, szczepienia, Poliklinika, dofinansowanie, video, minister zdrowia, Sławomir Gadomski
Politycy PiS zaprezentowali w Olsztynie założenia Polskiego Ładu

W Olsztynie politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali główne założenia programu Polski Ład. Przekonywali, że program to gwarancja finansowania ważnych inwestycji na Warmii i Mazurach. Obecny na...

Zamknij
RadioOlsztynTV