Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad setka zakażeń w Polsce oraz 3 na Warmii i Mazurach

104 zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce, w tym trzy w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,02 i jest niższy od ogólnopolskiej średniej.

Po jednym zakażeniu odnotowano w Olsztynie oraz powiatach szczycieńskim i działdowskim.

Wykonano ponad 47,5 tysiąca testów na obecność patogenu. W regionie – ponad 1,5 tysiąca. Najwięcej zakażeń w Polsce – 16 – jest w Małopolsce. Minionej doby w kraju zmarły cztery osoby zakażone SARS-CoV-2 i wszystkie miały schorzenia współistniejące. W regionie nie było zgonów.

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 33 miliony osób, w tym ponad 15 milionów drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast ponad milion sto tysięcy osób, a po raz drugi – ponad pół miliona. Minionej doby zaszczepiono natomiast niemal 2,5 tysiąca osób, a drugą dawką – ponad 1,5 tysiąca.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, koronawirus, zakażeni
Czwarta fala koronawirusa. Kiedy nadejdzie? Jak będzie wyglądać?

Delta jest bardziej zakaźna, ale nie bardziej agresywna – powiedziała prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie. Jej zdaniem czwarta fala koronawirusa...

Zamknij
RadioOlsztynTV