Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad milion złotych łapówek za pomoc cudzoziemcom. Cztery osoby zostały zatrzymane

Fot. MOSG

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Elblągu cztery osoby, które niezgodnie z prawem pomagały obcokrajowcom w legalizowaniu pobytu w Polsce.

W procederze uczestniczyło trzech mężczyzn i jedna kobieta.

Od września ubiegłego roku w powiatowych urzędach pracy w województwie warmińsko-mazurskim, mazowieckim, opolskim i dolnośląskim przedłożonych zostało prawie 12 tysięcy oświadczeń o zamiarze powierzenia cudzoziemcom pracy

– przekazał komandor podporucznik Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Strażnicy graniczni znaleźli dowody na to, że zatrzymani osiągali korzyści majątkowe za ułatwianie pobytu w kraju obywatelom innych państw.

Zabezpieczona została dokumentacja firm, które w zamian za zyski ułatwiały cudzoziemcom legalizację pobytu w Polsce, mienie należące do zatrzymanych, a także ukryte pod materacem łóżka w jednym z pomieszczeń 50 tys. zł i 210 tys. euro. Łączna wartość ujawnionej gotówki wynosi przeszło milion złotych

– dodał rzecznik.

00:00 / 00:00

Podejrzani usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat więzienia. Jedna osoba trafiła na trzy miesiące do aresztu. To 57-letni elblążanin.

Funkcjonariuszy z Elbląga wspierali w działaniach strażnicy graniczni z Nadwiślańskiego, Śląskiego i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Fot. MOSG

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cudzoziemcy
Straż Graniczna pomaga cudzoziemcom. W Kętrzynie przygotowano miejsca w strzeżonym ośrodku

Straż Graniczna dysponuje obecnie 230 wolnymi miejscami w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Jest możliwość uruchomienia dodatkowych 500 miejsc w jednym z ośrodków w Wędrzynie i ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV