Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podwójne życie pewnego policjanta. Mężczyźnie postawiono zarzuty

W dzień pracował w mundurze, po służbie jednak przechodził na złą stronę mocy. Policjant z Nidzicy okazał się stręczycielem.

Marek M., który od 18 lat pracował w prewencji usłyszał właśnie cztery zarzuty. Dwa dotyczą nakłaniania trzech kobiet do uprawiania prostytucji na terenie Niemiec, dwa kolejne nakłaniania jednej z nich do składania fałszywych zeznań w prowadzonym postępowaniu. Kiedy na policję zgłosiła się jedna z ofiar sprawę podjęło Biuro Spraw Wewnętrznych KGP. Marek M. od co najmniej kilku miesięcy był obserwowany. Zatrzymany przyznał się do winy.

Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie powiedział, że oskarżony złożył obszerne wyjaśniania w tej sprawie. Wobec mężczyzny zastosowano tez poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych, które już wpłacił i obecnie przebywa na wolności.

Na wniosek komendanta powiatowego nidzickiej komendy – komendant wojewódzki podjął decyzje o zwolnieniu mężczyzny z pracy. Rzecznik KWP Krzysztof Wasyńczuk potwierdził, że trwa procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby. Z ustaleń śledczych wynika, że początek tej sprawy sięga 2010 roku. Sprawa jest rozwojowa, a zatrzymanemu policjantowi grozi 5 lat więzienia.

(kgrab/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policja, Nidzica, zarzuty, zatrzymanie, sutenerstwo, Krzysztof Stodolnu, Marek M
31 osób zatrzymano po zamieszkach w Ełku

Wczoraj (4 stycznia) zatrzymano 28-letnią mieszkankę Ełku Darię G. i jej konkubenta 29-letniego Piotra M. Para przebywała w mieszkaniu kobiety i oboje byli nietrzeźwi. Daria G....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV