Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani na skuterach, łódkach i motorówkach. Sezon nie ruszył na dobre, a wodne patrole codziennie zatrzymują nietrzeźwych

Fot. Ł.Węglewski

Na warmińsko-mazurskich jeziorach policyjne patrole zatrzymały kilka osób, które pod wpływem alkoholu pływały skuterami lub łódkami.

Jak poinformowała komisarz Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu na jeziorze Roś patrol wodny z ratownikiem MOPR zauważył ponton bez numerów rejestracyjnych. Jednostkę skontrolowano.

Za sterami pontonu stała 27-letnia mieszkanka Małego Kłodzka. Kobieta płynęła z o rok młodszym znajomym. Oboje byli w kapokach, ale w trakcie rozmowy czuć było od nich alkohol. Badanie stanu trzeźwości 27-latki wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pływanie łodzią motorową jako sternik w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi 1,5 roku pozbawienia wolności.

Przed sądem staną też dwaj inni mężczyźni zatrzymani za pływanie po alkoholu. Jeden z nich to 52-letni mieszkaniec Warszawy, który pływał skuterem po jeziorze Ryńskim. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też uprawnień kierowania tymi pojazdami.

Inny mieszkaniec powiatu warszawskiego został zatrzymany na skuterze na jeziorze Bocznym koło Giżycka. 22-latek miał ponad 1 promil alkoholu.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, woda, pijani, policja wodna
Wakacje – pierwsze inicjacje seksualne, narkotyki, alkohol. Jak temu przeciwdziałać?

Wakacyjna pora sprzyja narkotykowym eksperymentom, zwłaszcza wśród dzieciaków. Kiedy człowiek jest z dala od domu, to chętniej "wyluzowuje". Jak temu przeciwdziałać?  Kilka lat temu ktoś otworzył...

Zamknij
RadioOlsztynTV