Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pies wpadł we wnyki

Zabezpieczone przez policjantów wnyki kłusownicze, fot. KWP

Zaczęło się od biegającego po lesie psa, a skończyło zarzutami za posiadanie przedmiotów służących do kłusownictwa.

Mieszkaniec gminy Kozłowo został zatrzymany przez Straż Rybacką wraz z tzw. wnykiem tj. metalową linką z pętlą. 28-latek wyjaśniał strażnikom, że jego pupil biegając po lesie złapał się w niego. Wnyk pod wpływem szarpania psa zaciskał się na jego szyi. Właściciel szybko pomógł oswobodzić się zwierzęciu z pułapki. Postanowił zabrać metalową linkę ze sobą do domu, aby przypadkiem leśne zwierzęta nie podzieliły losu jego psa. W czasie demontowania pułapki jego uwagę przykuły ślady butów pozostawione na śniegu prawdopodobnie przez osobę, która założyła wnyk. 28-latek w ten sposób dotarł do kolejnych czterech zastawionych sideł.

Wezwani policjanci przeszukali posiadłości 57-latka, mieszkańca gm. Kozłowo i zabezpieczyli dodatkowo 2 wnyki oraz nóż służący do kłusowania.

Wczoraj 57-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania urządzeń przeznaczonych do kłusowania, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policja zabezpiecza wnyki, fot. kwp

(kwp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kłusownik
Karmił dzikami psy

50-latek z Olsztynka łapał we wnyki młode dziki i karmił nimi psy. Kilka tygodni temu strażnicy leśni odkryli, że mężczyzna trzyma u siebie w gospodarstwie małe...

Zamknij
RadioOlsztynTV