Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy przypadek odry w Olsztynie? Sanepid czeka na wyniki badań laboratoryjnych

Sprawę bada Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. Do tej pory na Warmii i Mazurach zdiagnozowanych zostało 11 osób chorych na odrę.

Jak powiedział jej dyrektor Janusz Dzisko tym razem podejrzenie odry dotyczy mężczyzny zatrudnionego przez jedną z firm budowlanych.

Odra zaczyna dotyczyć Olsztyna. Chodzi o osobę zatrudnioną w jednej z firm wykonujących w Olsztynie roboty budowlane. Nie mamy jeszcze pełnego potwierdzenia laboratoryjnego. Pacjent będzie konsultowany przez lekarza chorób zakaźnych. Podejrzenie, że w grę wchodzi odra przekazał do Sanepidu lekarz rodzinny.

Odra to groźna choroba wieku dziecięcego. Dzięki szczepieniom przebiega łagodnie, ale u osób nieszczepionych może prowadzić do powikłań zagrażających życiu. W całym ubiegłym roku w całej Polsce odnotowano zaledwie 63 przypadki zachorowań.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Janusz Dzisko będzie gościem piątkowych Porannych Pytań Radia Olsztyn o godzinie 8.15.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badanie, test
Badania potwierdziły jedenasty przypadek odry. Zachorował pracownik zakładu w Olsztynku

Wyniki badań potwierdziły, że na Warmii i Mazurach wystąpił 11 przypadek odry. Chory jest obywatel Ukrainy, który pracuje w dużym przedsiębiorstwie w Olsztynku. W związku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV