Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Badania potwierdziły jedenasty przypadek odry. Zachorował pracownik zakładu w Olsztynku

Fot. Pixabay.com

Wyniki badań potwierdziły, że na Warmii i Mazurach wystąpił 11 przypadek odry. Chory jest obywatel Ukrainy, który pracuje w dużym przedsiębiorstwie w Olsztynku. W związku z tym przeciwko odrze zaszczepiono ponad 70 osób.

Przypomnijmy, że tydzień temu ognisko choroby wykryto w zakładach mięsnych w Ostródzie. Tam chorych jest 10 Ukraińców, a szczepieniom ochronnym zostało poddanych ponad 700 osób.
Małgorzata Dobrzańska, kierująca oddziałem epidemiologii olsztyńskiego Sanepidu przyznaje, że w innych krajach często nie ma obowiązku szczepień.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że Odra to groźna choroba wieku dziecięcego. Dzięki szczepieniom przebiega łagodnie, natomiast u osób nieszczepionych może prowadzić do powikłań zagrażających życiu.
W ostatnich latach na Warmii i Mazurach nie wykryto wirusa choroby. W całej Polsce w ubiegłym roku odnotowano 63 przypadki zachorowań, a rok wcześniej 133.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, sanepid, badanie, odra, obywatel Ukrainy
Kolejny obywatel Ukrainy z podejrzeniem odry. Pracuje w jednym z zakładów w Olsztynku

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna sprawdza, czy na Warmii i Mazurach doszło do kolejnego przypadku zachowania na odrę. Kilka dni temu zakaźną chorobę zdiagnozowano u dwóch pracowników zakładów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV