Pech Sebastiana Rozwadowskiego na starcie Rajdu Dakar

Nie tak wyobrażała sobie metę pierwszego etapu Rajdu Dakar załoga Vanagas/Rozwadowski. Fot. FB B.Vanagasa

Nie tak wyobrażali sobie start Rajdu Dakar kibice litewsko – polskiej załogi Benediktas Vanagas / Sebastian Rozwadowski. Już na pierwszym etapie pojawiły się problemy techniczne i samochód stanął na trasie dwa kilometry przed metą.

Ostatecznie olsztyński pilot i jego litewski kierowca dotarli do mety dzięki ciężarówce serwisowej, ale zameldowali się z przedostatnim czasem, co będzie oznaczało bardzo duże straty w klasyfikacji generalnej. Z drugiej strony – czasu na ich odrabianie będzie sporo, ponieważ przed dakarową karawaną jeszcze 13 etapów o łącznej długości ponad 4500 km.

Załoga Vanagas/Rozwadowski straciła do najszybszej na tym etapie pary Al-Atiiyah/Baumel prawie 101 minut. Wysokie – 9.miejsce – zajął reprezentant Polski – Jakub Przygoński z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem.

Piąte miejsce w rywalizacji quadów zajął Rafał Sonik, a 68. wśród motocyklistów był mieszkający w Wielkiej Brytanii olsztynianin Maciej Berdysz.

Niedziela, to drugi etap Pisco/Pisco, liczący 267 kilometrów.

M.Świniarski

Więcej w Rajd Dakar, Sebastian Rozwadowski
Dzisiaj startuje najtrudniejszy rajd świata – Dakar 2018

Dzisiaj w stolicy Peru - Limie - początek najtrudniejszego rajdu świata. O godzinie 14 na trasie Rajdu Dakar zobaczymy dwóch reprezentantów Warmii i Mazur. Pierwszy, to...