Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzisiaj startuje najtrudniejszy rajd świata – Dakar 2018

Sebastian Rozwadowski w parku ferme Rajdu Dakar. Fot. Instagram zawodnika

Dzisiaj w stolicy Peru – Limie – początek najtrudniejszego rajdu świata. O godzinie 14 na trasie Rajdu Dakar zobaczymy dwóch reprezentantów Warmii i Mazur.

Pierwszy, to mieszkający w Wielkiej Brytanii olsztyński motocyklista – Maciej Berdysz, a drugi – pilot litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa – olsztynianin, Sebastian Rozwadowski. Dla Sebastiana to już kolejna dakarowa przygoda  i jak  przyznał w rozmowie z Radiem Olsztyn na dzień przed startem, ekscytacja sięga zenitu.

Start honorowy jest od 8:00 do 12:00 (czasu miejscowego – przyp.red), a później – pierwszy odcinek specjalny. Krótki, bo krótki, z Limy do Pisco. 31 km, czyli etap rozgrzewkowy, ale po pełnej pustyni, więc trzeba się skupić. Tu już nie ma żartów, to już nie będzie zabawa.

Sebastian Rozwadowski cieszy się również, że sprawdzają się przygotowane wcześniej prognozy pogody.

Teraz mamy w Limie 28 stopni, dzień wcześniej było 26 stopni. Jest spore zachmurzenie, teraz trochę słońca się przebija. Ale to jest taka pogoda, jak przewidywałem.

Olsztynianin obszernie relacjonuje swoją dakarową przygodę w mediach społecznościowych. Zapowiedział, że będzie się starał na bieżąco relacjonować swój start na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj rozmowy z Sebastianem Rozwadowskim.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Dakar
Namiot tlenowy, rower w saunie, czyli Sebastian Rozwadowski przed Rajdem Dakar. Posłuchaj rozmowy

"To marzenie nabrało wyraźnego kształtu, kiedy Krzysiek Hołowczyc zaczął startować w Dakarze, choć już wcześniej pasjonowałem się tą imprezą" - mówi olsztynianin Sebastian Rozwadowski, który 6....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV