Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieudana próba oszustwa na strażnika miejskiego. Elblążanin był czujny

Do katalogu oszustw na wnuczka, policjanta, pracownika pomocy społecznej czy bankowca można dopisać jeszcze jedno – na strażnika miejskiego. Taki przypadek odnotowany został w Elblągu.

Mamy czas przygotowań do świąt, przestępcy mogą wykorzystać nasze zabieganie, roztargnienie, ale też chęć załatwienia wszystkich spraw do końca roku. Dlatego należy być ostrożnym i nie wchodzić w rozmowę telefoniczną z kimś, kogo nie znamy.

Ostatnio pojawił się pomysł na niezapłacony mandat. Osoba przedstawiająca się jako strażnik miejski poinformowała elblążanina, który nie popełnił żadnego wykroczenia o zaległości i podała numer konta, na które trzeba zrobić przelew

– wyjaśnia Arkadiusz Kulik, komendant elbląskiej straży miejskiej.

Tę historię nieudanego oszustwa bada już policja. Stało się tak, bo osoba wyznaczona przez przez przestępcę nie dała się nabrać.

Warto zachować ostrożność i przed podjęciem jakichkolwiek działań zadzwonić do osoby czy instytucji, od której rzekomo mamy informację o zaległości, próbie włamania na konto czy pilnej pomocy w postaci pieniędzy. W żadnym wypadku nie należy podawać swoich danych oraz dostępu do konta w banku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, straż miejska, oszustwo, strażnik miejski
Akcja Lewicy w Olsztynie: „możemy dać rodzinom choinki i odciążyć budżety domowe”

Na drożyznę - darmowa choinka! Warmińsko-Mazurski poseł i sekretarz generalny Lewicy rozdawał na olsztyńskim Starym Mieście choinki. Zdaniem Marcina Kulaska będą to najdroższe święta, za sprawą...

Zamknij
RadioOlsztynTV