Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietypowa interwencja dzielnicowych z Orzysza. Policjanci uratowali… wilka

Fot. KPP Pisz

Na Mazurach policjanci uratowali wilka.

Dzielnicowi z Orzysza otrzymali informację o uwięzionym we wnykach drapieżniku w pobliżu wsi Cierzpięty i pojechali na miejsce – relacjonuje oficer prasowy policji w Piszu nadkomisarz Anna Szypczyńska:

Na polach znajdujących się za działkami ogrodowymi w Cierzpiętach, funkcjonariusze zauważyli wilka uwięzionego we wnyku ze stalowej linki, która przywiązana była do krzewu. Zwierzę zaczepione było tylną łapą. Wilk jeszcze żył choć było widać, że jest bardzo wyczerpany.

00:00 / 00:00

Policjanci skontaktowali się z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie. Tam otrzymali telefony do osób, które pomogły im uwolnić wilka:

Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska im. św. Franciszka z Asyżu. Lekarz podał wilkowi środki nasenne i uwolnił go. Pracownik stowarzyszenia zabrał uśpione i ranne zwierzę do Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie przejdzie rehabilitację.

00:00 / 00:00

Policjanci szukają teraz właściciela wnyków. Za posiadanie narzędzi i urządzeń do kłusownictwa grozi do roku więzienia. Według służb ochrony środowiska, w lasach Warmińsko-Mazurskiego żyje około 140 wilków.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, wilk, ratunek, kłusownictwo, Anna Szypczyńska
Wypadki z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje o ostrożność

Od stycznia do początku grudnia na drogach województwa warmińsko-mazurskiego doszło do piętnastu wypadków po zderzeniach ze zwierzyną leśną. Jedna osoba zginęła, a osiemnaście zostało rannych. Ostatni...

Zamknij
RadioOlsztynTV