Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatkowie „grają” w msze święte. Nowy trend dotarł na Warmię i Mazury

Nowy trend gry w wirtualne msze święte dotarł do szkół na Warmii i Mazurach. Uczniowie przyznają, że to ciekawe zjawisko, które traktowane jest całkiem poważnie.

Nastolatkowie wcielają się w role duchownych i wiernych, sami przygotowują nabożeństwo i w nim uczestniczą. O co chodzi – opowiadają nastoletni gracze z Olsztyna.

Normalnie czyta się Pismo Święte, wszystkie nabożeństwa, które są normalnie w kościele. (…) Wszyscy siedzą w ławkach, jest normalna msza i widać postacie, którymi sterują gracze zza komputera. (…) Zbiera się całkiem dużo osób – czasami po 6-7 tysięcy i jest to bardzo ciekawe. Większość osób w mojej szkole na pewno miała styczność z tą grą.

00:00 / 00:00

– Trudno ocenić, czy to zjawisko jest dobre, czy złe – mówi brat Cordian Szwarc, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Olsztynie i dodaje, że może warto poszukać w nim większej głębi.

Mamy szereg zachowań wśród młodzieży, które moglibyśmy potraktować zero-jedynkowo, a kiedy wejdziemy w głębię, to widzimy, że kryje się za tym jakaś większa potrzeba, głębsza rzeczywistość odkrywania. To bardzo ciekawe.

00:00 / 00:00

Jak wygląda wirtualna msza święta można zobaczyć na filmie.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, gra, Msza święta, video, liturgia, wirtualna msza, trend
Bezpieczne Ferie: jak przygotować auto lub autokar do zimowego wyjazdu

Piątek to ostatni dzień nauki. Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczynają 2-tygodniowe ferie. Chcemy, aby był to wyjątkowo udany, a przede wszystkim bezpieczny czas, dlatego przygotowaliśmy cykl...

Zamknij
RadioOlsztynTV