Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczne Ferie: jak przygotować auto lub autokar do zimowego wyjazdu

Piątek to ostatni dzień nauki. Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczynają 2-tygodniowe ferie. Chcemy, aby był to wyjątkowo udany, a przede wszystkim bezpieczny czas, dlatego przygotowaliśmy cykl audycji Bezpieczne Ferie z Radiem Olsztyn.

Dla wielu rodzin ferie to czas zimowych wyjazdów. Zwróćmy uwagę na stan techniczny autokaru, którym nasza pociecha będzie podróżować na zimowisko. Kto pomoże nam skontrolować stan techniczny pojazdu? Kiedy potrzebny jest fotelik, a kiedy wystarczą pasy?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę mówi Grzegorz Wojasiński – członek Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor do spraw Public Affairs Michelin Polska.

Jadąc własnym autem przygotujmy odpowiednio pojazd. Zwróćmy uwagę m.in. na sprawność hamulców, zmieńmy opony przed podróżą, uzupełnijmy płyny i koniecznie sprawdźmy w jakim stanie i gdzie są apteczka, gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.

Czego nie może zabraknąć w samochodzie podczas wyjazdu na ferie? Jak zabezpieczyć bagaż? Jak powinny wyglądać bezpieczne opony?

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za I. Malewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, ferie, wyjazd, zimowisko
Jak postępować w sytuacji zagrożenia życia? Warsztaty online dla uczniów

Każdy sposób jest dobry, by ostrzegać przed zagrożeniami. A warsztaty online to gwarancja dotarcia do dużej liczby odbiorców. Wykorzystał to pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. bezpieczeństwa Maciej...

Zamknij
RadioOlsztynTV