Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Nakręć się pozytywnie – zwłaszcza w Blue Monday

Blue Monday to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku. Z samego założenia, nie warto więc wstawać lewą nogą. „W poniedziałek rano proponuję nastroić się pozytywnie”- mówi psycholog Magdalena Chorzewska.

Przypadający w trzeci poniedziałek stycznia Blue Monday to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, które wprowadził psycholog Cliff Arnall z Cardiff University. Nawet jeśli rzeczywiście tak jest, jak przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska – która jest zwolenniczką pozytywnego myślenia, bo właśnie od myślenia wszystko zależy – nie warto zawczasu negatywnie się nastawiać.

„W poniedziałek rano proponuję nastroić się pozytywnie; myśleć o tym, że to będzie bardzo dobry dzień. Dzięki takiemu optymistycznemu podejściu to naprawdę może być dobry dzień, bo będziemy zwracać uwagę właśnie na dobre rzeczy, a nie myśleć o tym, że nie dość, że jest beznadziejnie, to jeszcze jest to najbardziej depresyjny dzień w roku” – mówi.

Co więcej, często już na początku stycznia podupadają postanowienia noworoczne. „To taki czas, kiedy próbowaliśmy i się poddajemy” – przyznaje Chorzewska i dodaje, że w kwestii postanowień noworocznych jest za tym, aby stawiać sobie realne cele i prosić o wsparcie.

„Generalnie w dążeniu do każdego celu, jaki sobie założymy, możemy mieć moment załamania, więc proszę przyjąć to jako dobrą monetę, że choć to się wydarzyło, że dopadło nas to załamanie, pamiętajmy, że jest to proces, w związku z tym idźmy dalej” – kwituje.

 

Autorka: P. Persa (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tylko 5% rolników składało wnioski o dopłaty bezpośrednie przez internet

Wnioski o dopłaty bezpośrednie będą od tego roku składane wyłącznie za pośrednictwem internetu. Platforma on-line działa od dwóch lat, ale do tej pory korzystało z niej...

Zamknij
RadioOlsztynTV