Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko 5% rolników składało wnioski o dopłaty bezpośrednie przez internet

dr Marcin Kazimierczuk. Fot. Ł.Sadlak

Wnioski o dopłaty bezpośrednie będą od tego roku składane wyłącznie za pośrednictwem internetu. Platforma on-line działa od dwóch lat, ale do tej pory korzystało z niej zaledwie 5 procent rolników.

Między innymi o tym mówił w Porannych Pytaniach zastępca dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie dr Marcin Kazimierczuk. Jak zaznaczył gość Radia Olsztyn, Komisja Europejska naciska w tej kwestii na Polskę już od dwóch lat.

Komisja nie cofnie się przed niczym, żeby system wniosków o dopłaty bezpośrednie był obsługiwany w sposób elektroniczny. (…) Do tej pory można było równolegle składać papierowe wnioski.

– mówił dr Marcin Kazimierczuk.

Niektórzy jednak mogą złożyć wniosek tradycyjnie. Mowa o rolnikach, którzy mają gospodarstwa do 10 hektarów. Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie rozpocznie się 15 marca.

Posłuchaj całej audycji

00:00 / 00:00

Autorka: K. Piasecka
Redakcja: M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, ARiMR, dopłaty bezpośrednie
Rolnicy w minionym roku otrzymali 9,5 miliarda złotych. A to nie koniec

Prawie 9,5 miliarda złotych otrzymali rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich za ubiegły rok. Pozostała część pieniędzy, ponad 5 miliardów złotych, trafi do rolników do końca czerwca...

Zamknij
RadioOlsztynTV