Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Milion złotych na rewitalizację synagogi w Barczewie

Synagoga. Fot. Robert Lesiński

Synagoga w Barczewie została zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. Nagrodą jest milion złotych na rewitalizację zabytku.

Konkurs jest podzielony na dwie części: w pierwszej komisja konkursowa wybrała jeden zabytek w województwie. – Teraz czas na drugą część, w którym mieszkańcy będą zgłaszać Fundacji pomysły na funkcję społeczną zabytku – mówi Brygida Ślabska, prezes zarządu Fundacji Most the Most.

00:00 / 00:00

Pomysł można zgłosić przez elektroniczny formularz na stronie internetowej fundacji lub telefonicznie pod numerami: 517 884 088 i (22) 47 55 111.

Dawna synagoga w Barczewie jest jedynym w województwie warmińsko-mazurskim obiektem ogólnodostępnym, który pozostał niezniszczony po tzw. nocy kryształowej w 1938 roku. Dzisiaj mieści się tam Powiatowa Galeria Sztuki ,,Synagoga”, która z powodu braku ogrzewania działa jedynie w okresie letnim.

Wynik drugiej części konkursu poznamy prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, rewitalizacja, synagoga
Warmińsko-mazurskie uzdrowiska otrzymają rządowe wsparcie

Do gmin uzdrowiskowych, które poniosły straty w wyniku pandemii, trafi ponad 240 milionów złotych. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ogłosił wyniki naboru z Rządowego Funduszu Polski...

Zamknij
RadioOlsztynTV