Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurskie uzdrowiska otrzymają rządowe wsparcie

Gołdap jest miastem uzdrowiskowym. Fot. Łukasz Węglewski

Do gmin uzdrowiskowych, które poniosły straty w wyniku pandemii, trafi ponad 240 milionów złotych. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ogłosił wyniki naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład do Programu Inwestycji Strategicznych „Polskie Uzdrowiska”.

Wśród 49 gmin, które złożyły wnioski i otrzymają wsparcie jest 5 z województwa warmińsko-mazurskiego: Górowo Iławeckie, Gołdap, Frombork, Lidzbark Warmiński i Miłomłyn.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker poinformował, że są to pieniądze na inwestycje, które mają zrekompensować straty spowodowane pandemią i lock-downem oraz zmniejszoną liczbą turystów i kuracjuszy w tych miejscowościach.

To środki do 5 mln złotych na te inwestycje, na które gminy złożyły wnioski. Tych środków potrzebują, żeby zwiększać swoją bazę turystyczną i możliwości uzdrowiskowe gmin.

00:00 / 00:00

Paweł Szefernaker wyjaśnił, na co przeznaczone zostaną te pieniądze.

Są to środki, które w dużej mierze będą przeznaczone na rewitalizację parków zdrojowych, na budowę dodatkowych basenów, aby zwiększyć możliwości turystyczne tych gmin czy modernizację dróg w miejscowościach. Są to niezwykle ważne inwestycje z punktu widzenia tych małych, lokalnych społeczności.

00:00 / 00:00

Drugi nabór w Programie Inwestycji Strategicznych będzie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca, tak, żeby przed wakacjami samorządy mogły rozpocząć działania.

Autor: K. Kantor za IAR i BGK
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, rewitalizacja, wsparcie finansowe, Polski Ład
Przedstawiciele Stomilu o braku wsparcia ze strony miasta. „Klubu nie będzie stać na grę w lidze”

Podczas ostatniej, środowej sesji olsztyńskiej rady miasta w sali obrad pojawili się przedstawiciele oraz kibice piłkarskiego klubu Stomil Olsztyn. Czego oczekują od radnych i władz miasta?...

Zamknij
RadioOlsztynTV