Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski: politycy totalnej opozycji stosują totalny atak, ale jest to atak personalny

Fot. stanislawkarczewski.pl

– Chciałbym, żeby kampania wyborcza polegała na przedstawianiu programów i oferty wyborczej – podkreślił w Porannych pytaniach Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości partie powinny skupić się na pokazaniu tego, co udało im się zrealizować i wykazaniu skuteczności:

Nasza partia była wiarygodna. Program, który stworzyliśmy w 2014 roku, zrealizowaliśmy i realizujemy. (…) Na pytanie do Platformy Obywatelskiej: >>Co zrobiliście przez 4 lata, czym jesteście w stanie się pochwalić? Jakimi osiągnięciami, sukcesami – mniej lub bardziej spektakularnymi?<< – pan Grzegorz Schetyna spuścił wzrok, opuścił głowę i nie potrafił odpowiedzieć. I to jest taki najlepszy komentarz do tej kampanii wyborczej, która będzie się toczyła.

W ocenie Stanisława Karczewskiego politycy totalnej opozycji stosują totalny atak, ale jest to atak personalny – spowodowany trwającą kampanią. Zdaniem gościa Porannych pytań oponenci polityczni PiS-u nie mają przygotowanej oferty dla Polski – ani ustaw, ani kalkulacji kosztów swoich pomysłów.

My sami to przeliczyliśmy. >>Sześciopak<< pana Schetyny to olbrzymi koszt, ale nie wiemy, skąd będą pochodziły pieniądze. Warto porównać osiem lat rządów PO i cztery lata Zjednoczonej Prawicy, Prawa i Sprawiedliwości. Mamy bardzo dużo osiągnięć, mamy dużo programów społecznych, mamy wzrost gospodarczy, najniższe bezrobocie. Mamy naprawdę dobre efekty naszych rządów. Zaprezentowaliśmy budżet – i po raz pierwszy od 30 lat jest to budżet zrównoważony.

Marszałek Senatu odniósł się także do zapowiedzi opozycji, dotyczących złożenia wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobry. Opozycja zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jest odpowiedzialny za hejt, jaki panował w jego resorcie. W efekcie zdymisjonowany został wiceminister sprawiedliwości, Łukasz Piebiak. Zdaniem Stanisława Karczewskiego nie może być w polityce, ani w innej działalności, odpowiedzialności zbiorowej.

Przypisuje nam się hejt, a to my walczymy z językiem nienawiści. (…) Uważamy, że to problem ogólnoeuropejski, międzynarodowy. Poszukujemy środków, by wyłapywać hejt i karać. Tak że tu reakcja i decyzja pana ministra Zbigniewa Ziobry była natychmiastowa. Jest tego typu działanie i dymisja. I ona została przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Marszałek Senatu zapowiedział, że siódmego września Prawo i Sprawiedliwość przedstawi szczegółowy program i ofertę dotyczącą następnych lat.

Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Zbrożek ze Stanisławem Karczewskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, kampania wyborcza, Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu odwiedził Mazury. Spotkał się z mieszkańcami, mówił o kampanii wyborczej

Mazury odwiedził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Był w Gołdapi, a następnie pojechał do Giżycka. Marszałek Karczewski mówił m.in. o kampanii wyborczej. Wspominał o atakach personalnych, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV