Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Koronawirus w natarciu, zatrzymanie Romana Giertycha i protesty przeciwko „piątce dla zwierząt”. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Koronawirus w natarciu, Polska podzielona na czerwone i żółte strefy, zatrzymanie Romana Giertycha i ustawa o ochronie zwierząt – to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Jej gospodarzem był Krzysztof Kaszubski.

W audycji zdalnie wzięli udział:

  • Andrzej Wyrębek – Konfederacja
  • Zbigniew Ziejewski – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Dominika Kasprowicz – Lewica
  • Anna Wasilewska – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego w czerwonej strefie. Oprócz Olsztyna, znalazły się w niej także powiaty: działdowski, iławski i nowomiejski. Największymi restrykcjami objęto 152 powiaty na terenie 16 województw, w tym 11 stolic regionów na prawach powiatu.

Andrzej Wyrębek – Konfederacja

Nie ma żadnej pandemii (…) Jest jesienny okres grypowy (…) Proszę się nie dać okłamywać (…) Zastraszonym narodem łatwiej się rządzi (…)

Zbigniew Ziejewski – PSL

Cała Europa boi się wirusa. We Francji i innych krajach wprowadzono godzinę policyjną (…) Straciłem kolegę, który w piątek zachorował na COVID-19, a dziś już nie żyje (…)

Dominika Kasprowicz – Lewica

Pandemia istnieje (…) Pytanie brzmi: czy to co robi rząd jest sensowne? 11 miast wojewódzkich jest w czerwonej strefie. Realizujemy scenariusz włoski.

Anna Wasilewska – PO

Eksperci i wirusolodzy od dawna mówili o pandemii. Minister zdrowia mówi, że brakuje personelu i sprzętu. Ludzie umierają (…) Nie ma miejsc w szpitalach (…) Trzeba działać.

Dariusz Rudnik – PiS

Fala koronawirusa, która przelewa się przez cały świat jest faktem (…) Działania muszą być adekwatne do naszych możliwości (…) Najważniejsza jest postawa społeczeństwa, które jest zmęczone ograniczeniami. Opanowanie epidemii będzie trudne. Prawdopodobnie wszyscy przejdziemy tę chorobę.

Zatrzymanie Romana Giertycha i biznesmena Ryszarda K.

Roman Giertych znalazł się w grupie osób zatrzymanych przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Najbliżsi współpracownicy mecenasa mieli sprzedać firmie należącej do innego zatrzymanego, biznesmena Ryszarda K., działkę za kwotę wielokrotnie przekraczającą jej wartość. Zatrzymanie mecenasa oraz 11 innych osób ma związek ze sprawą wyprowadzenia niemal 92 milionów złotych z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Tymczasem zdaniem Giertycha, celem jego zatrzymania jest, jak napisał na Twitterze, „przykrycie katastrofy epidemicznej rządu PiS”.

Andrzej Wyrębek – Konfederacja

To rozgrywki służb specjalnych. Dlaczego tak długo czekano z ogłoszeniem tego zatrzymania? (…)

Dominika Kasprowicz – Lewica

Roman Giertych nie jest naszym ulubieńcem (…)To on doprowadził do tego, że mamy w Polsce rządy bezprawia i niesprawiedliwości (…) Zatrzymanie odbyło się niezgodnie z procedurami. Rewolucja zjada własne dzieci (…)

Zbigniew Ziejewski – PSL

To poważne zarzuty (…) Złym zjawiskiem jest fakt, że prokuratorzy chcą, aby Roman Giertych był zawieszony w prawach wykonywania zawodu.

Anna Wasilewska – PO

Spektakularne zatrzymanie znanych osób (…) Chodzi o odstawienie Romana Giertycha od obrony biznesmenów (…) Zawieszenie go w prawach adwokata, to zastraszenie całej adwokatury (…) To nie jest jasna sprawa.

Dariusz Rudnik – PiS

Sprawa jest bardzo skomplikowana(…) Czy można bezkarnie wypompowywać pieniądze i okradać udziałowców?

Czy Sejm przyjmie poprawioną przez Senat ustawę o ochronie zwierząt?

Senat przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt z poprawkami. Wcześniej senatorowie nie zgodzili się na odrzucenie noweli w całości. Przyjęto m.in. poprawkę wykreślającą ograniczenia dotyczące uboju rytualnego drobiu. Teraz ustawą zajmie się Sejm.

Andrzej Wyrębek – Konfederacja

Ta ustawa w całości jest bublem. To krok do zniszczenia gospodarstw. O takich idiotyzmach trudno mówić (…) Dlaczego PiS-owscy posłowie strzelili sobie w kolano i narazili się rolnikom?

Zbigniew Ziejewski – PSL

Ubój rytualny jest zgodny z prawem Unii Europejskiej. Nie wiem dlaczego ta ustawa jest przedmiotem obrad? (…) Rolnicy protestują i są rozgoryczeni (…) Oni dbają o dobrostan zwierząt. Dziś zadowoleni są jedynie hodowcy drobiu. Dzielimy polskie rolnictwo.

Dominika Kasprowicz – Lewica

Senackie poprawki nie do końca nas satysfakcjonują (…) Ta ustawa nie jest wymierzona w rolnictwo. Świat idzie do przodu, rolnictwo potrzebuje zmian i otwarcia się na nowoczesność. Jest coraz więcej wegan i wegetarian.

Anna Wasilewska – PO

To trudna ustawa (…) Musimy myśleć o poprawie warunków zwierząt hodowlanych. Jeśli senackie poprawki zostaną przez Sejm przyjęte, to będę za tą ustawą głosować.

Dariusz Rudnik – PiS

Społeczeństwo dojrzało do innego traktowania zwierząt, niż to było wcześniej. W niektórych momentach, rolnicy zostali wprowadzenie w błąd. Jeśli czują się zagrożeni to trzeba słuchać ich głosu i znaleźć kompromis.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, zatrzymanie, piatka Kaczyńskiego, koronawirus, zakażenia, Piątka dla zwierząt, żółta strefa, czerwona strefa, Giertych
Sześciu piratów drogowych straciło prawo jazdy

W miniony weekend elbląscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 110 km/h w miejscu, gdzie jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV