Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w elbląskich szkołach. Zakażenia wykryto też w przedszkolu

W kolejnych elbląskich placówkach konieczne było wyłączenie z zajęć kilkudziesięciu przedszkolaków i uczniów. Dotyczy to przedszkola nr 13 , szkoły podstawowej nr 9 i Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Powodem jest potwierdzone zakażenia koronawirusem uczniów i rodziców.

Sytuacja staje się poważna, bo co kilka dni kolejne zakażenia pojawiają w coraz to innych placówkach. Specjalistów niepokoi to, że zakażenia dotyczą dzieci i młodzieży. Młodsi na razie nie mogą się szczepić, starsi niezbyt chętnie korzystają z możliwości ochrony.

Odbywają się one w czasie rzeczywistym, w pandemii. To jedno, a drugie jest to, że mamy potwierdzenie efektu szczepień. Niemal wyłącznie chorują osoby niezaszczepione, one też ciężej przechodzą COVID-19

– tłumaczy Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

W Elblągu trwa akcja szczepienia uczniów w wieku od 12 do 19 lat. Odbywają się szkołach lub w punkcie szczepień powszechnych, w zależności od warunków w szkołach i liczby zainteresowanych, a zaszczepionych nastolatków w Elblągu jest obecnie około 3,5 tysiąca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, szkoły, szczepienia
Czy „zagrożenie” nauczaniem zdalnym zmobilizuje do szczepień?

W czterech elbląskich szkołach konieczne było wyłączenie pojedynczych klas na kwarantannę po tym, jak zachorowało na COVID-19 troje uczniów i jedna osoba z obsługi. Z izolacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV