Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kolejny podejrzany w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w zakładzie utylizacji w Długim Borku

Fot. fotolia

Zarzut niedopełnienia obowiązków i narażenia pracowników na niebezpieczeństwo przedstawiła prokuratura w Szczytnie specjaliście ds. BHP w zakładach w Długim Borku. To drugi podejrzany w śledztwie po wypadku, w którym zginęło trzech pracowników firmy.

Prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski poinformował, że Radosławowi G. zarzucono, iż będąc odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnił swoich obowiązków, przez co naraził pracowników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zaznaczył, że – w odróżnieniu od pierwszego z podejrzanych w tej sprawie – Radosławowi G. nie przypisano skutków zarzucanych mu zaniechań w postaci śmierci pracowników.

Wcześniej szczycieńska prokuratura przedstawiła brygadziście Mirosławowi W. zarzut niemyślnego spowodowania śmierci trzech pracowników przez niedopełnienie obowiązków związanych z nadzorem nad ich pracą w zakresie BHP. Do końca grudnia śledczy planują przeprowadzenie czynności procesowych jeszcze z co najmniej jedną osobą w charakterze podejrzanego.

Do wypadku, w którym zginęło trzech pracowników zakładu utylizacyjnego, doszło w sierpniu 2017 roku podczas pobierania próbek do badań z nowej partii dostarczonych odpadów. Według prokuratury jeden z pracowników, zamiast pobrać próbki przed wyładunkiem z samochodu, wszedł w tym celu do zbiornika służącego do wstępnej utylizacji i zmarł wskutek uduszenia. Dwaj inni próbowali go ratować i również zginęli.

Zakład w Długim Borku zajmuje się kompleksową utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a także zagospodarowaniem odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności. Jest uważany za jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w kraju.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, sledztwo
Aresztowano pasażera lexusa, którym śmiertelnie potrącono mężczyznę. Policja szuka kierowcy auta

Policjanci z Mrągowa i Olsztyna zabezpieczyli samochód, który uczestniczył w tragicznym wypadku na trasie krajowej numer 16. Do zdarzenia doszło ostatniego dnia listopada. Kierowca osobowego lexusa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV