Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klienci jednej z giełd kryptowalut stracili około 100 milionów złotych. Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo

Siedziba Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej przez osoby zarządzające spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie. Osoby te pełniły funkcję operatora giełdy działającej w internecie pod nazwą BitMarket.pl.

Osoby te miały wprowadzać w błąd klientów czym spowodowały ich szkodę na sumę co najmniej 2300 bitcoinów. Jest to równowartość 100 milionów złotych. Śledztwo zostało powierzone Wydziałowi do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Na Facebooku utworzona została grupa „Bitmarket poszkodowani”. W tej chwili ma 1800 członków i liczba ta cały czas rośnie. Poprzednimi właścicielami Bitmarketu byli znani olsztyńscy biznesmeni. Wczoraj, kiedy sprawą zainteresowało się Radio Olsztyn, nie odbierali od nas telefonów.

Czytaj także: Z giełdy kryptowalut zniknęły miliony. Czy doszło do przestępstwa? Prokuratura w Olsztynie zbada sprawę

Autor: A. Socha/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, bitcoin, bitmarket
Z giełdy kryptowalut zniknęły miliony. Czy doszło do przestępstwa? Prokuratura w Olsztynie zbada sprawę

Jedna z polskich giełd kryptowalut - Bitmarket - poinformowała o zakończeniu działalności. Straty klientów, w przeliczeniu na złotówki, można oszacować nawet na 113 milionów złotych. Sprawą...

Zamknij
RadioOlsztynTV