Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jesienią coraz więcej zagrożeń czyha na kierowców. Posłuchaj rad rajdowego mistrza Polski

Fot. Fotolia.com

Coraz szybciej zapadający zmrok – zwłaszcza po zmianie czasu na zimowy, zalegające na jezdni wilgotne liście oraz przesadna wiara we własne umiejętności – to największe zagrożenia czyhające na kierowców jesienią. Eksperci ostrzegają, że po suchym lecie, potrzeba trochę czasu, aby przestawić się na obecnie panujące warunki.

Rajdowy mistrz Polski w dwóch klasach – Radosław Typa nie ukrywa, że częstym błędem kierowców jest skupianie wzroku na światłach jadących z naprzeciwka aut. To oślepia i naraża na niebezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Wystarczy przy wymijaniu zerkać w stronę pobocza – radzi zawodnik z Ornety.

00:00 / 00:00

Radosław Typa podkreśla również, że bardzo często dodając gazu, świadomie wprowadzamy samochód w poślizg. To wyjątkowo zdradliwe – zwłaszcza teraz, kiedy przyczepność nawierzchni zmienia się czasem co kilkadziesiąt centymetrów. Gubi nas także przesadna wiara we własne umiejętności i… nowoczesne systemy bezpieczeństwa w naszych samochodach.

00:00 / 00:00

Radosław Typa będzie przez najbliższy czas gościem Bliższych Spotkań, w których podpowie, jak jeździć bezpiecznie i pewnie, w jaki sposób zadbać o samochód oraz jak prawidłowo ustawić fotele, lusterka, czy kierownicę. Pierwszy odcinek naszej radiowej nauki jazdy – w najbliższy czwartek po godzinie 13.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, droga, Radosław Typa, zagrożenie, jesień, trudne warunki
W sobotę kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów

Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego i ponad tysiącem stacji diagnostycznych w całym kraju zachęcają kierowców  do wzięcia udziału w akcji „Twoje światła...

Zamknij
RadioOlsztynTV