Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Wach jeszcze poczeka na uchylenie wyroku

Sprawa Jacka Wacha, fot. A.Podbielska

Wciąż nie widać końca sprawy Jacha Wacha, która toczy się od kilkunastu lat w dwóch sądach. Dzisiaj (30.01.) w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyło się posiedzenie, na którym rozważano ponowne jej złożenie do prokuratury.

Powodem są braki w dokumentacji. Wszystko przez uprawomocnienie się wyroku Sądu Najwyższego o uchyleniu wyroku dożywocia. W sprawie Jacka Wacha wciąż obowiązuje oskarżenie z 2006 roku, a okoliczności się zmieniły…

Przypomnijmy – mężczyzna w 2000 roku został zatrzymany w związku z zabójstwem suwalskiego gangstera. Skazano go wówczas na dożywocie. Ciało ofiary miało zostać znalezione w jeziorze Pluszne. Jednak dwa lata temu do zabójstwa Tomasza S. przyznał się Wiesław S, który wskazał miejsce ukrycia zwłok. Sprawa została umorzona, a mężczyznę uznano za niepoczytalnego.

W swoich wystąpieniach zarówno Jacek Wach jak i jego obrońca Jakub Orłowski postulowali o jak najszybsze zakończenie postępowania, ponieważ za zabójstwo Tomasza S. odpowiedzialna jest inna osoba. 8 lutego odbędzie się kolejne posiedzenie, na którym wypowie się prokurator. Wtedy też sąd zdecyduje, czy sprawa Jacka Wacha trafi ponownie do prokuratury, aby uzupełnić dokumentację.

 

(apodb/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabójstwo, dozywocie, Jacek Wach, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Tunezyjczyk zamieszany w zabójstwo w Ełku był w Polsce nielegalnie

Imigrant oskarżony o zabójstwo w Sylwestra 21-latka w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Informację potwierdził prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV