Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tunezyjczyk zamieszany w zabójstwo w Ełku był w Polsce nielegalnie

Imigrant oskarżony o zabójstwo w Sylwestra 21-latka w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Informację potwierdził prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, która niedawno przejęła śledztwo w sprawie tragedii. – Tunezyjczyk miał być deportowany, ale ze względu na opieszałość i nieszczelne procedury był w naszym kraju – powiedział na antenie TVP Info Mariusz Błaszczak.

Przypomnijmy, że 21-letni Daniel zginął w noc sylwestrową w Ełku, po awanturze przed miejscowym barem. Miał dwie rany kłute. 26-letni Tunezyjczyk, któremu postawiono zarzut zabójstwa, początkowo nie przyznał się do winy. W trakcie zeznań potwierdził jednak, że podczas szamotaniny z ofiarą użył noża, który zabrał z pracy. Prokuratura zamierza wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obywatela północnej Afryki.

(kpias/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, zabójstwo, 212, tunezyjczyk
Policja rozbiła domową fabrykę tytoniu

Chcieli oszukać Skarb Państwa na 370 tysięcy złotych - teraz trzem mieszkańcom Ełku grożą 3 lata więzienia. W jednym z mieszkań w gminie Ełk policjanci znaleźli...

Zamknij
RadioOlsztynTV