Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Druga śmiertelna ofiara eksplozji fajerwerków w Wawrochach

Dwie osoby zginęły w efekcie eksplozji w hurtowni fajerwerków w Wawrochach. Fot. policja

W szpitalu w Warszawie zmarł 32-letni mężczyzna ciężko poparzony w piątkowym (9 września) wybuchu w hurtowni fajerwerków w Wawrochach koło Szczytna.

Miał poparzone prawie 80 procent powierzchni ciała. To druga śmiertelna ofiara eksplozji. Na miejscu zginął 23-letni mężczyzna. Obaj byli pracownikami hurtowni. Dwaj kolejni pracownicy hurtowni zostali lekko ranni, gdy próbowali ratować kolegów.

W sobotę (10 września) policyjni pirotechnicy przez kilka godzin sprawdzali hurtownię, na czas operacji ewakuowano mieszkańców 12 okolicznych domów. Mieszkańcy wsi Wawrochy twierdzili, że nigdy nie mieli poczucia zagrożenia z powodu hurtowni fajerwerków.

00:00 / 00:00

Przez kilka godzin część wsi była zamknięta przez policję. Pirotechnicy musieli dokładnie sprawdzić materiały w hurtowni – wyjaśniała młodszy aspirant Ewa Szczepanek z komendy powiatowej policji w Szczytnie. Policyjni pirotechnicy wywieźli niebezpieczne materiały na wojskowy poligon, gdzie zostały zneutralizowane.

00:00 / 00:00

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie przyczyn i okoliczności wybuchu. Według wstępnych ustaleń, doszło do niego prawdopodobnie podczas pakowania albo produkcji fajerwerków.

Dwie osoby zginęły w efekcie eksplozji w hurtowni fajerwerków w Wawrochach koło Szczytna. Fot. policja

Aby wywieźć materiały pirotechniczne policja ewakuowała mieszkańców budynków położonych w promieniu około pół kilometra od hurtowni. Fot. A. Piedziewicz

(golkarp/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fajerwerki, wybuch, ewakuacja, eksplozja
23-latek zginął podczas eksplozji fajerwerków koło Szczytna

Jedna osoba nie żyje, jedna jest ciężko poparzona, dwie inne lekko ranne - to efekt wybuchu w hurtowni fajerwerków w Wawrochach koło Szczytna. Eksplozja, do której...

Zamknij
RadioOlsztynTV