Bliższe spotkania – 28.10.2019 r.
Inwestycje na Warmii i Mazurach oraz Legia Akademicka – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.
52 lata temu, 28 października 1967 roku w Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych oficjalnie rozpoczęto produkcję. Był to największy zakład pracy na Warmii i Mazurach. Zatrudnienie w fabryce znalazło półtora tysiąca osób. Przez długie lata był to jedyny tak duży zakład pracy w naszym województwie. Żeby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie w 1997 roku utworzono Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która wspiera rozwój gospodarczy naszego województwa i północnej części województwa mazowieckiego.
Jak obecnie wyglądają inwestycje w naszym regionie – mówił Zbigniew Targowski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Posłuchaj rozmowy
Na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie ruszył nabór do trzeciej edycji Legii Akademickiej, programu uruchomionego przez Ministerstwo Obrony Narodowej skierowanego do studentów, którzy posiadają obywatelstwo polskie. W całym kraju w programie uczestniczy 50 uczelni i szkół wyższych. W tym roku na Warmii i Mazurach do programu dołączyła Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna.
Jak przebiegały poprzednie dwie edycje projektu i co daje młodym ludziom uczestnictwo w takim programie – mówił prof. Wiesław Łach, koordynator Legii Akademickiej na UWM w Olsztynie.
Posłuchaj rozmowy
A co o Legii Akademickiej sądzą sami zainteresowani?
Jak wygląda takie szkolenie w Legii Akademickiej i kto może w nim uczestniczyć – informował dr Bogdan Chmieliński z Katedry Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego,Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, jeden z koordynatorów programu.
Posłuchaj rozmowy
Autor: A. Dybcio za D. Kucharzewska