Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 28.04.2020

Fot. Fotolia.com

Fot. Fotolia.com

Inicjatywa mieszkanki Mikołajek, Międzynarodowy Dzień Tańca oraz nauka języków obcych – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Karolina Puzio poszukuje ludzi, którzy do 1945 roku mieszkali w Mikołajkach lub ich potomków. Obecna mieszkanka Mikołajek chce, by podzielili się wspomnieniami, udostępnili dokumenty i zdjęcia z tamtych lat. Wszystko po to, by utrwalić  dawny obraz tej mazurskiej miejscowości dla przyszłych pokoleń.

Założyła grupę entuzjastów historii Mikołajek i okolic „Dom, historia… historia, dom”.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Instytucje kultury są zamknięte dla publiczności, ale to nie oznacza, że nie mają dla nas propozycji. W sieci odbył się wernisaż fotografii Małgorzaty Smieszek-Leszczyńskej „Proszę Państwa”. Artystka spotkała się z publicznością online, a swoje zdjęcia pokazała w albumie umieszczonym równie w Internecie. Wydarzenie to odbyło się przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie.

O nowym doświadczeniu, jakim była wystawa online mówiła Małgorzata Smieszek-Leszczyńska, z wykształcenia plastyk, z zamiłowania fotografka, zwolenniczka wystaw „na żywo”.

Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca, święto ustanowione w 1982 roku. Taniec to nie jest tylko sztuka, ale pewien język, a zgłębianie go bywa życiową przygodą.

O znaczeniu tańca w życiu codziennym, także w czasie epidemii, mówiła Magdalena Faszcza, tancerka, nauczycielka, animatorka kultury tanecznej.

00:00 / 00:00

O swoich doświadczeniach tanecznych opowiadali Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz z Formacji Tańca Jantar z Elbląga, para na parkiecie i w życiu.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach będą tańczyć tak, jak zaproponują im internauci. O wyzwaniu tanecznym i obchodach Dnia Tańca Agnieszce Lipczyńskiej opowiadała Angelika Stawisińska, dyrektorka GOK-u w Dywitach.

00:00 / 00:00

Z danych portalu Bankier.pl z roku 2019 wynikało, że co trzeci Polak nie znał żadnego języka obcego. Czy to się zmieni? W dobie epidemii niektórzy zachęcają nas do tego, by nadrabiać zaległości związane z czytelnictwem, kulturą, ale także te, które wpływają na nasz rozwój osobisty – w tym naukę języków obcych.
Czy sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprzyja nauce języków mówiła Paula Garcia Ascanio, współwłaścicielka Centrum Hiszpańskigo Entre Culturas w Olsztynie.

Każdy chciałby znać języki obce i uczyć się ich bez problemu. Niestety, nie jest to takie proste, więc i sposobów nauki języka jest wiele. Silke Brandt – nauczycielka języka niemieckiego mieszkająca w Olsztynie – języka polskiego, który uchodzi za jeden z trudniejszych języków, nauczyła się sama. Jak to zrobiła – opowiedziała Robertowi Lesińskiemu.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, mikołajki
Nietypowe obchody Dnia Tańca w Dywitach. „Wykonamy układ stworzony przez mieszkańców”

Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca. Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zorganizował nietypowe obchody tego święta. To część akcji pt. "Kultura na wynos". O szczegółach tanecznego zadania mówi...

Zamknij
RadioOlsztynTV