Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 27.02.2020

Sytuacja hydrologiczna na Warmii i Mazurach oraz próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto pisać ręcznie  – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Z roku na rok zmniejszają się zasoby wody pitnej na świecie, a jej niedobory stają się jednym z największych zagrożeń współczesnych czasów. Około miliarda ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Według danych, przeciętny mieszkaniec Olsztyna zużywa około 100 litrów wody dziennie, z czego 70 procent zużywa na mycie i spłukiwanie toalet.

O tym jak oszczędzać wodę i czy woda z kranu jest zdrowa i nadaje się do picia – mówiła Anita Chudzińska z olsztyńskich wodociągów.

Posłuchaj rozmowy

Sytuację hydrologiczną na Warmii i Mazurach przybliżyła prof. Katarzyna Glińska-Lewczuk, kierownik Katedry Gospodarki Wodnej, Klimatologii i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Zasoby wody są jednymi z najbardziej wrażliwych na zmiany klimatyczne. Pod względem ilości wody na mieszkańca, Polska jest na trzecim miejscu od końca wśród krajów europejskich. Jak korzystać z jej zasobów w sposób racjonalny i jak ją oszczędzać radziła edukatorka ekologiczna Kamila Radzymińska-Arczak.

Posłuchaj rozmowy

Komputery, tablety i smartfony towarzyszą nam na co dzień. Klawiatura wypiera z użycia długopisy, pióra czy ołówki. Czy jeszcze piszemy ręcznie? O tym dlaczego warto to robić wyjaśniła Mirosława Zdunek-Ruczyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska
.

Więcej w woda, poziom wody, hydrologia, pisanie
Nadal obowiązuje zagrożenie powodziowe na Żuławach Elbląskich

W rejonie Zalewu Wiślanego i na Żuławach w powiecie elbląskim nadal obowiązuje ostrzeżenie wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni. Wysokie stany wód, w niektórych miejscach...

Zamknij
RadioOlsztynTV